Tragiczna śmierć 15-letniej sportsmenki! Utalentowana Polka miała sięgać po medale

2021-03-02 9:57 mso
Kinga Mierzwa
Autor: Facebook Kinga Mierzwa

Świat lekkoatletyki pogrążył się w żałobie po tragicznej śmierci zaledwie 15-letniej Kingi Mierzwy. Utalentowana sportsmenka zmarła pod koniec lutego. Wszystko wskazuje na to, że zdolna zawodniczka zatruła się tlenkiem węgla. O dramacie poinformował Katolicki Klub Sportowy Victoria Stalowa Wola, którego barwy reprezentowała na co dzień.

Do ogromnej tragedii doszło w Dąbrówce. Utalentowana polska zawodniczka Kinga Mierzwa zmarła w wieku zaledwie 15 lat. Na co dzień występowała w trzech konkurencjach rzucie dyskiem, pchnięciu kulą oraz rzucie młotem. Doszło do tragicznego wypadku - zawodniczka Victorii Stalowa Wola zatruła się czadem. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej, nie udało jej się uratować. 

Kazimierz Górski został OSZUKANY?! Mówił o NAIWNOŚCI, szokujące wyznanie trenera tysiąclecia

- Z głębokim smutkiem przyjeliśmy wiadomość o śmierci naszej młodej 16-letniej zawodniczki Kingi Mierzwy trenujacej u trenera Jacka Łypa. Tragedia rozegrała się w Dąbrówce koło Niska w czwartek w godzinach nocnych. Prawdopodobną przyczyną śmierci było zatrucie tlenkiem węgla. W tych ciężkich chwilach w imieniu Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA składamy całej rodzinie najszczersze kondolencje - czytamy na oficjalnym profilu Victorii Stalowa Wola na Facebooku.

- Przy odrobinie pracy miała szansę na dobre wyniki, nawet na medale mistrzostw Polski. Głównym jej problemem był fakt, że nie mieszkała na miejscu. Stąd też nie mogła przyjeżdżać 5-6 razy w tygodniu na poranne treningi - mówił na łamach portalu SportoweFakty.wp.pl trener Jacek Łyp, który prowadził jej karierę od lat.

Nabożeństwo żałobne ku pamięci Kingi Mierzwy odbędzie się w środę, 3 marca o 14:00 w kościele w Dąbrówce.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze