Kazimierz Górski został OSZUKANY?! Mówił o NAIWNOŚCI, szokujące wyznanie trenera tysiąclecia

2021-03-02 8:31 mso
Kazimierz Górski
Autor: Darek Iwański Kazimierz Górski (+ 85 l., trener III drużyny świata z 1974 roku)

Nikt dziś nie ma wątpliwości - trener Kazimierz Górski był najwybitniejszym szkoleniowcem w historii Polski. "Orły Górskiego" siały postrach wśród rywali, pokonując legendarną Brazylię czy sięgając po medale mistrzostw świata. Niestety, nie wszystko wyglądało w świecie futbolu jak należy. Przed śmiercią Trener Tysiąclecia wspominał o tym, że został oszukany, przyznając się do swojej naiwności. Tego nikt się nie mógł spodziewać...

3 marca 1921 roku urodził się wybitny polski trener, Kazimierz Górski. Dokładnie dziś mija dokładnie 100. rocznica tego wydarzenia. Wspomnień o szkoleniowcu tysiąclecia nie brakuje! Niestety, nie wszystkie są miłe, wesołe i radosne. Portal SportoweFakty.wp.pl przypomina w ten wyjątkowy dzień przykrą historię z ostatnich miesięcy życia legendarnego selekcjonera, twórcę tzw. "Orłów Górskiego"!

Michał Listkiewicz: Ludzie głosują na sączącą się z ekranów agresję, chamstwo [FELIETON]

Paulo Sousa może zarobić FORTUNĘ na reklamach. Brzęczek? Zzielenieje ze złości! | Futbologia

Dariusz Tuzimek wspomina jedną z ostatnich rozmów z panem Kazimierzem Górskim, która odbyła się kilka miesięcy przed śmiercią selekcjonera. Trener miał być oszukiwany ze względu na swoje podejście do świata i życia. Szczególnie mocno narzekał na jednego z prezesów pewnego greckiego klubu. - Oszukał mnie. Zaproponował mi zbyt skromną pensję, a ja się zgodziłem, bo nie wiedziałem, ile powinienem zażądać. A ten prezes bardzo chciał, żebym dla niego pracował. Powinienem się z nim targować. Byłem naiwny, a inni to wykorzystywali - mówił w rozmowie trener Kazimierz Górski.

Świat piłki przed laty był taki, o jakim dziś marzy wielu kibiców. Obecnie to machina biznesowa, za którą stoją miliardy euro! Kiedyś wielu robiło to jedynie z pasji, pieniądz nie kręcił się wokół piłki. Dziś trener Górski z takimi sukcesami ustawiłby nie tylko siebie, ale także kolejne pokolenia rodziny. W tamtych czasach żył jednak skromnie. - Trenerowi pomagali przyjaciele, pomagał PZPN, działacze, byli piłkarze. Bez tej pomocy byłoby biednie - wspomina dziennikarz "Sportowych Faktów".

Ile Lewandowski musiałby pracować na premię Żyły za złoto? Wyciekły sensacyjne wyliczenia!

Kazimierz Górski to najwybitniejszy polski trener w historii. Na swoim koncie ma mistrzostwo i wicemistrzostwo olimpijskie, a także trzecie miejsce na mistrzostwach świata w RFN w 1974 roku. Jako trener sięgał po wicemistrzostwo Polski i pięć mistrzostw Grecji!

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze