Ewa Swoboda

i

Autor: Cyfra Sport Ewa Swoboda

Lekkoatletyczny mityng najwyższej klasy

Wielkie gwiazdy jadą do Polski. Swoboda, Kaczmarek, Skrzyszowska już niebawem w Toruniu

2023-01-30 13:54

Dopiero ruszył sezon halowy w lekkoatletyce, a polscy kibice mogą już cieszyć się z doskonałych wyników Biało-Czerwonych. Najlepszy w tym sezonie wynik w Europie w biegu na 60 m przez płotki osiągnęła Pia Skrzyszowska po zwycięstwie w Duesseldorfie (7,84), drugie miejsce w Karlsruhe zajęła sprinterka Ewa Swoboda z czasem 7,08. Obie nasze gwiazdy, ale także wiele innych, zobaczymy 8 lutego w Polsce podczas prestiżowej imprezy – Orlen Copernicus Cup w Toruniu.

To stały element zimowego lekkoatletycznego kalendarza. – Bardzo się cieszę, że przez kolejne lata wypracowaliśmy sobie opinię doskonałych organizatorów, dzięki czemu zawodnicy bardzo chętnie do nas przyjeżdżają. Oni wiedzą też, że atmosfera w toruńskiej hali jest wyjątkowa, a nasi kibice nie tylko świetnie znają się na lekkoatletyce, ale także potrafią docenić sportowy kunszt – mówi Krzysztof Wolsztyński, dyrektor mityngu. Toruńska impreza jest doceniana na świecie i znalazła się wśród siedmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodów World Athletics Indoor Tour Gold.

Polskie dziewczyny zadziwiają świat. Pia Skrzyszowska z historycznym wynikiem

Na starcie w Toruniu zobaczymy wielkie gwiazdy lekkoatletyki z Polski i zagranicy. W tym gronie są m. in. medaliści igrzysk olimpijskich w Tokio. Na bieżni obejrzymy takie postacie jak: Natalia Kaczmarek (400 metrów), Brytyjka Keely Hodgkinson (800 m), Grek Miltiadis Tentoglo, Kubańczyk Maykel Massó (obaj skok w dal), czy Thiago Braz (tyczka). Kibice będą też mogli wspierać Ewę Swobodę, Pię Skrzyszowską, Damiana Czykiera, Patryka Dobka, czy Piotra Liska.

Ewa Swoboda wyjawiła szokujące rzeczy o koledze z kadry. Dostawała ohydne zdjęcia, historie, które nie mieszą się w głowie

W Toruniu odbędzie się rywalizację w trzynastu konkurencjach – kobiety biegać będą na 60, 400, 800, 3000 m i 1 milę oraz 60 m przez płotki, a mężczyźni wystartują na 400, 800 i 1500 metrów, 60 m przez płotki oraz w skoku wzwyż, w dal i o tyczce.

Najnowsze