Wojciech Nowicki

Autor: AP Wojciech Nowicki

Co za wyczyn!

Wspaniały występ Polaków na Igrzyskach Europejskich! Wojciech Nowicki i Pia Skrzyszowska ze złotymi medalami, brawo!

2023-06-24 17:19

Sobota to wspaniały dzień dla polskich sportówców! Wojciech Nowicki i Pia Strzykowska sięgnęli po złoty medal na Igrzyskach Europejskich! Polski lekkoatleta, osiągając wynik 79.61 m. wygrał konkurs w rzucie młotem, a Skrzykowska pobiegła przez płotki z czasem 12,77. Bijemy brawa!

Wojciech Nowicki wywalczył na Stadionie Śląskim w Chorzowie złoty medal Igrzysk Europejskich w rzucie młotem z wynikiem 79.61 m. Drugi był Thomas Mardal z Norwegii (76.50), a na trzeciej pozycji był Grek Michail Anastasakis (74.12). Lekkoatleci rywalizują w Chorzowie podczas drużynowych mistrzostw Europy, rozgrywanych w ramach Igrzysk Europejskich. W najwyższej dywizji biało-czerwoni walczą z 15 zespołami. Zwycięzca każdej z 37 konkurencji otrzymuje dla swojej ekipy 16 punktów, ostatni zawodnik – jeden punkt.  Z kolei Pia Skrzyszowska wywalczyła na Stadionie Śląskim złoty medal Igrzysk Europejskich w biegu na 100 m przez płotki z czasem 12,77. To drugi i trzeci złoty medal polskich lekkoatletów podczas igrzysk. W piątek najlepsza w biegu na 100 m była Ewa Swoboda.