Wojciech Nowicki

i

Autor: PAWEŁ SKRABA / SUPER EXPRESS Wojciech Nowicki

Ważne wieści

Wiemy, czy Wojciech Nowicki wystartuje na mistrzostwach Europy! Klamka zapadła, ostateczna decyzja

2022-07-22 14:38

Wojciech Nowicki tuż po wywalczeniu wicemistrzostwa świata zadziwił kibiców. Ogłosił, że po występie w Eugene musi odpocząć i nie weźmie udziału w sierpniowych mistrzostwach Europy. Było to ogromne zaskoczenie, gdyż forma wskazywała, że będzie toczył kolejny pojedynek z Pawłem Fajdkiem o złoty medal. Po kilku dniach ostatecznie wyjaśnił się start Nowickiego na ME. Młociarz podjął ważną decyzję.

Nowicki przed mistrzostwami świata był liderem światowych list. Jako mistrz olimpijski przyleciał do Eugene walczyć o złoty medal, ale podobny plan miał Paweł Fajdek. Kolega białostoczanina przygotował szczyt formy na światowy czempionat i okazał się lepszy. Wywalczył piąte mistrzostwo świata z rzędu wynikiem 81,98 m i objął też prowadzenie w tegorocznej tabeli wyników. Nowicki ma na niej trzy kolejne wyniki, ale w Stanach Zjednoczonych rzucił "tylko" 81,03 m i musiał zadowolić się srebrnym medalem. Polscy kibice i tak cieszyli się z dubletu młociarzy, a już za niespełna miesiąc kolejna szansa na wartościowy wynik. 15 sierpnia rozpoczną się mistrzostwa Europy, z których Nowicki zrezygnował tuż po zawodach w Eugene. Po kilku dniach podjął ostateczną decyzję.

DRAMAT na MŚ w lekkoatletyce! Zawodniczka zasłabła na mecie. Zwozili ją na wózku

Wojciech Nowicki wicemistrzem świata w rzucie młotem. - Jestem niezadowolony!

Wyjaśnił się start Nowickiego na mistrzostwach Europy! Klamka zapadła

W piątek, 22 lipca, aktualny mistrz olimpijski w rzucie młotem był gościem w "Polskim Radiu Białystok". Na antenie tej stacji poinformował, że zmienił zdanie i wystartuje w sierpniowych mistrzostwach Europy! Ostateczna decyzja jest taka, że wystartujemy na tych Mistrzostwach Europy. Miałem nie startować ze względu na sprawy rodzinne, ale udało się to ostatecznie wszystko poukładać tak, żebym mógł wystartować. Fajnie też, że Polski Związek Lekkiej Atletyki przychylił się do tego, żeby kupić mi odpowiednio bilety. Praktycznie zaraz po zawodach wracam i będę mógł być z rodziną i spełniać swoje domowe obowiązki - powiedział, cytowany przez "PRB". Poza sprawami rodzinnymi narzekał na problemy zdrowotne, ale te również zostały zażegnane.

"Super Express” pomagał dwójce lekkoatletów oczyścić głowę. Przed bitwą o medale ruszyli na wycieczkę

"Aniołki" ze sztafety 4x 400 m zrobiły sobie przyjemność przed walką o medale!

- Po starcie i też przed startem dolegało mi biodro, bo je trochę nadwyrężyłem, ale mojej fizjoterapeutce udało się podczas pobytu w Stanach to poskładać. Czuję się troszeczkę lepiej, więc mam nadzieję, że przez te trzy tygodnie do startu biodro wytrzyma i nic poważnego już się nie będzie działo. Nastawiam się po raz kolejny na walkę i zobaczymy, co z tego wyjdzie - dodał świeżo upieczony wicemistrz świata. Dla polskich kibiców to znakomita informacja. Mistrzostwa Europy 2022 w lekkoatletyce w Monachium startują 15 sierpnia i potrwają do 21 sierpnia. W rzucie młotem mężczyzn możemy liczyć na walkę o dwa medale!

Sonda
Czy Wojciech Nowicki zdobędzie medal mistrzostw Europy?
Najnowsze