Wymyślił jak uratować igrzyska olimpijskie w 2021 roku. Takiego pomysłu nikt się nie spodziewał!

2021-01-27 8:18 jwa PAP
Igrzyska olimpijskie
Autor: East News

Igrzyska olimpijskie 2021 mają odbyć się w Tokio. Pierwotnie impreza zaplanowana była na poprzedni rok, ale z powodu pandemii koronawirusa MKOl musiał ją przełożyć. Nie jest jednak pewne, że i za kilka miesięcy sytuacja pandemiczna pozwoli na sportową rywalizację w Azji. Z pomocą ruszył więc amerykański polityk, który wystosował propozycję, mającą rzekomo uratować sytuację.

Odpowiedzialny za finanse Florydy Jimmy Patronis zaproponował Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu przeniesienie tegorocznych letnich igrzysk z Tokio do USA. - Poradzimy sobie z wszelkimi wymogami bezpieczeństwa - zapewnił polityk.

Igrzyska w stolicy Japonii pierwotnie miały odbyć sią latem zeszłego roku, ale z powodu pandemii COVID-19 przełożono je o 12 miesięcy. Globalna sytuacja wciąż jest jednak trudna, w związku z czym losy imprezy wciąż się ważą. W niedawnej ankiecie większość Japończyków opowiedziała się za odwołaniem olimpiady w tym roku, ale rząd i MKOl na razie trzymają się planu.

Patronis stwierdził, że Floryda ma już doświadczenie w przyjmowaniu dużych grup ludzi, ponieważ do tego stanu przyjeżdża wielu turystów. Co więcej, Floryda była gospodarzem końcówki sezonu koszykarskiej ligi NBA w ubiegłym sezonie, kiedy wszystkich uczestników fazy play off zgromadzono w jednym miejscu - Orlando.

Zobacz: Adam Małysz CIERPIAŁ cały rok. To była MORDĘGA, na wszystko patrzyli bliscy. Nikt nie umiał mu pomóc

- Odwołanie igrzysk byłoby dla sportowców gorzką pigułką. Jakiekolwiek środki ostrożności będą wymagane, poradzimy sobie z nimi i je zapewnimy - stwierdził Patronis w liście do przewodniczącego MKOl Thomasa Bacha.

Zobacz: Paulo Sousa już w Polsce! Przyleciał pod osłoną nocy z maleńką walizką [ZDJĘCIA PAPARAZZI]

Express Biedrzyckiej - Radosław Fogiel: Rozumiem frustrację, żal i złość przedsiębiorców

W USA z powodu COVID-19 życie straciło dotychczas ok. 420 tysięcy osób. Odnotowano ponad 25 milionów przypadków zakażenia.

Sprawdź: Na oczach Horngachera rozgrywa się wielki DRAMAT. Całkowita KATASTROFA, aż żal patrzeć

Najnowsze