Tor lekkoatletyczny, maseczka i szczepionka

i

Autor: Pixabay Tor lekkoatletyczny, maseczka i szczepionka

Zaskakujące informacje o polskich lekkoatletach. Nie zaszczepili się, mocno próbują ich do tego namówić!

2021-11-03 11:58

Nie wszyscy polscy lekkoatleci się zaszczepili - poinformował dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki. Nie jest to najlepsza wiadomość przed zbliżającymi się zagranicznymi zgrupowaniami. Działacze polskiego związku próbują przekonać zawodników, by ci jednak się zaszczepili. Na razie nie wiadomo jednak, czy to się uda...

Dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki powiedział PAP, że listopad i grudzień będą miesiącami, w których wielu polskich lekkoatletów wyjedzie na zagraniczne zgrupowania. "Na razie staramy się przekonać do szczepień osoby, które jeszcze tego nie zrobiły" - wyjaśnił. Polscy lekkoatleci w zdecydowanej większości wrócili już do treningów przed nowym sezonem. Świetny występ na igrzyskach olimpijskich rozbudził jeszcze mocniej apetyt na sukces w kolejnych sezonach. Zawodnicy w zdecydowanej większości przygotowania do sezonu rozpoczęli w Polsce — w Spale, Zakopanem, Karpaczu czy Wałczu.

Były reprezentant Polski otworzył restaurację, tak jak Lewandowski! Można zjeść tam rosół. Znamy ceny

Polscy lekkoatleci się nie zaszczepili. Próbują ich namówić

Na tę chwilę - do końca tego roku - PZLA wysyła na zgrupowania zagraniczne zawodników zaróno zaszczepionych przeciw COVID-19, jak i tych niezaszczepionych. Ci drudzy mają obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. "Na dzisiaj rozważamy, aby od początku przyszłego roku na zagraniczne zgrupowania jeździli tylko zawodnicy zaszczepieni. Jesteśmy jednak w trakcie konsultacji i nie zapadła ostateczna decyzja w tej sprawie. Oczywiście bardzo mocno rekomendujemy szczepienie. Nie ma co ukrywać, że w naszej kadrze jest pewna grupa zawodników — kilku, którzy nie zdecydowali się jeszcze na szczepienie" - dodał Kęcki.

Tyle polscy medaliści olimpijscy zarobili w Tokio! Sprawdź w galerii poniżej.

Otwarcie o tym, że nie szczepił się przeciw COVID-19 mówił w sezonie letnim polski oszczepnik Marcin Krukowski. W grupie osób niezaszczepionych wśród biało-czerwonych lekkoatletów są także niektórzy biegacze. "Zgrupowanie aklimatyzacyjne przed MŚ w Eugene też chcemy zrobić w USA i tam nie ma możliwości, aby wjechała osoba niezaszczepiona. Więc to i tak czeka wszystkich zawodników. Dlatego staramy się przekonywać i jeszcze raz przekonywać. Mam nadzieję, że żadne regulacje nie będą potrzebne, bo już niedługo ten problem nie będzie nas dotyczył. W innym razie mocniejsze wymogi są w grze" - dodał Kęcki.

Zaskakujące wyznanie Vitala Heynena. Zdradził przyczynę porażki na igrzyskach, o tym nie mówiło się głośno

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze