Lech Poznań

Autor: CYFRASPORT Lech Poznań

Ekstraklasa: Lech wyrwał Jagiellonii drugie miejsce

2015-03-06 23:33

Lech pokonał w Poznaniu białostocką Jagiellonię 2:0. W pierwszym meczu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Ruch w Chorzowie uporał się ze szczecińską Pogonią.

Mecz w Poznaniu rozczarował. Najciekawiej w pierwszej połowie było... na trybunach - tę część gry przedłużono aż o siedem minut, bo na boisko poleciały serpentyny.

Potem jeszcze głowami zderzyli się Gergo Lovrencsics i Karol Mackiewicz, ale bramek kibice przy Bułgarskiej nie zobaczyli. Gospodarze grali jednak do końca i dopięli swego w 85. minucie. Bohaterem Poznania szkocki obrońca Barry Douglas. Rywali dobił jeszcze Tomasz Kędziora.

Pogoń Szczecin. Skarb Ekstraklasy "SE" i Gwizdka24.pl

Dzięki wygranej ekipa Macieja Skorży wyprzedziła Jagiellonię, jest druga i do prowadzącej Legii traci już tylko dwa punkty. Na drugim biegunie odetchnął Ruch, który w Chorzowie pokonał Pogoń Szczecin 2:1. Wciąż jest przedostatni, ale do bezpiecznego miejsca ekipa Waldemara Fornalika traci już tylko punkt.