Zdenek Ondrasek, Dawid Kort, Wisła Kraków

Autor: cyfrasport Zdenek Ondrasek, Dawid Kort, Wisła Kraków

Wisła Kraków - Górnik Zabrze: Efektowne zwycięstwo rozpędzonej Białej Gwiazdy

2018-08-25 22:51

Wisła Kraków pewnie pokonała w meczu 6. kolejki LOTTO Ekstraklasy Górnik Zabrze 3:0, potwierdzając wysoką formę. Biała Gwiazda dzięki wygranej ma już na koncie 11 punktów i zapukała do ligowej czołówki. Gole dla Wisły strzelili Rafał Pietrzak, Zdenek Ondrasek i Vullnet Basha. Górnik poniósł drugą porażkę w sezonie i z 6 punktami jest na 10. miejscu w tabeli.

Krakowianie do meczu z Górnikiem przystępowali pokrzepieni wyjazdowym zwycięstwem z Lechem Poznań 5:2. Podopieczni Macieja Stolarczyka w sobotni wieczór potwierdzili wysoką dyspozycję i całkowicie zdominowali starcie z Górnikiem Zabrze. Już po 22 minutach było 2:0 dla gospodarzy. W 18. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Rafał Pietrzak, a chwilę później do siatki trafił Zdenek Ondrasek. W obu przypadkach świetnymi podaniami do strzelców popisał się Martin Kostal. Chwilę po przerwie Tomasza Loskę pokonał jeszcze Vullnet Basha. Jak się okazało, był to ostatni gol meczu, choć gospodarze mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 3:0 (2:0)
Bramki: Pietrzak 18, Ondrasek 22, Basha 49

Źółte kartki: Basha, Pietrzak – Matuszek

Wisła Kraków: Lis - Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak (87. Grabowski) - Basha, Kort (77. Halilović) - Imaz, Boguski, Kostal (69. Małecki) - Ondrasek

Górnik Zabrze: Loska - Michalski, Dani Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz - Liszka (46. Liszka), Matuszek, Biedrzycki (55. Ambrosiewicz), Ryczkowski (66. Nowak) - Jimenez, Angulo