Belgia ma 3. miejsce na Mundialu

Autor: AP Anglia-Belgia 0:2

Mundial 2018: Belgowie wywalczyli brąz i darmowe telewizory dla kibiców!

2018-07-14 18:17

Złota generacja reprezentacji Belgii nareszcie ma powody do zadowolenia. Po kilku nieudanych turniejach, na mistrzostwach świata w Rosji mają swoje "pięć minut". Podopieczni Roberto Martineza byli bardzo blisko walki o Puchar Świata, ale w półfinale lepsza okazała się Francja. W spotkaniu o 3. miejsce nie mieli sobie równych. Okazuje się, że belgijscy fani mają podwójne powody do zadowolenia.

Tak wielki turniej, jak mistrzostwa świata to okazja dla wielu przedsiębiorców na różne promocje. Na taką zdecydowała się również sieć sklepów ze sprzętem elektronicznym w Belgii. Zaproponowała klientom zwrot pieniędzy za telewizory, o ile podopiecznym Roberto Martineza uda się na mistrzostwach świata zdobyć 16 goli.

Władze sieci wydawały się bezpieczne. 16 goli - limit wydawał się odpowiednio wysoki. W ostatnich trzech turniejach mistrzowskich najskuteczniejsza była reprezentacja Niemiec. W 2006 roku nasi zachodni sąsiedzi zdobyli bramek 14, w RPA dorzucili 16, a dopiero po efektownym triumfie 7:1 nad Brazylią w 2014 roku, aż 18. Mało kto spodziewał się, że w Rosji Belgowie odpalą wszystkie swoje armaty.

Już po fazie grupowej "Czerwone Diabły" miały na swoim koncie 9 trafień. Już przed półfinałem sytuacja wydawała się być na granicy. Limit 16 bramek Belgowie uzyskali w meczu o 3. miejsce. Tego ostatniego potrzebnego gola zdobył w 82. minucie rywalizacji z Anglią Eden Hazard. Belgijscy fani mogą cieszyć się więc podwójnie.