Piłkarze nie mogą się kąpać w tygodniu! Kuriozalny zakaz klubu, problem będzie narastał

i

Autor: Shutterstock

Piłkarze nie mogą się kąpać w tygodniu! Kuriozalny zakaz klubu, problem będzie narastał

2022-05-05 12:21

Podwyżki cen dotyczą całej Europy. Niestety, odbija się to także na świecie sportu, ale takiej sytuacji, do której doszło w Holandii nie mógł się nikt spodziewać. Kuriozalny zakaz otrzymali piłkarze jednego z klubów, którzy... nie mogą się kąpać w tygodniu. Po treningach muszą wracać brudni i spoceni do domów. Powód jest oczywisty - oszczędności.

Ze względu na wysokie ceny gazu amatorski klub piłkarski SV Blerick w Limburgii na południu Holandii zakazał swoim zawodnikom brania pryszniców w ciągu tygodnia, informuje dziennik „De Telegraaf”. O pomoc finansową dla klubów wystąpił do rządu Holenderski Związek Piłki Nożnej (KNVB). „Piłkarze SV Blerick są zmuszeni wracać po treningach do domów w spoconych koszulach i zabłoconych butach, albowiem coś, co jeszcze niedawno był oczywiste, zostało zakazane” – czytamy w gazecie, która informuje o decyzji zarządu klubu o zakręceniu kurka z gazem w ciągu tygodnia.

NIE PRZEGAP! Dariusz Szpakowski znów to zrobił! Fani nie wierzyli w to, co słyszą. Zabawna wpadka legendy

Piłkarze nie mogą się kąpać w tygodniu. Powodem oszczędności

Klub chce w ten sposób oszczędzać, ze względu na rekordowo wysokie rachunki, informuje „De Telegraaf”. Wyjątkiem są weekendy, kiedy odbywają się mecze. „Niezwykle wysoki rachunek ma zbyt poważny wpływ na nasz budżet. Dzięki zakazowi oszczędzamy tysiące euro miesięcznie” – mówi prezes SV Blerick Mike Noldus, cytowany w dzienniku.

LUKSUSOWE AUTA GWIAZD TENISA [ŚWIĄTEK, FEDERER, NADAL, DJOKOVIC] | ESKA XD - Prosto z salonu #48

Z informacji zebranych przez gazetę wynika, że wprawdzie na razie jest to odosobniony przypadek, ale podobna sytuacja może niedługo wystąpić w innych klubach. Jako przykład podaje FC Geleen Zuid z południa Holandii. Dotychczasowa, korzystna umowa na dostawę gazu, upłynie z końcem roku, a kolejną trzeba będzie zawrzeć już na nowych warunkach. „Obecnie za gaz płacimy 36 tys. euro rocznie, czyli ponad połowę naszego budżetu” – powiedział dziennikowi prezes klubu Theo Beckers.

NIE PRZEGAP! Legenda Górnika o przyszłości zabrzańskiego klubu. Zabrała też głos w sprawie Lukasa Podolskiego

Rząd pomoże amatorskim klubom?

Rzeczniczka Holenderskiego Związku Piłki Nożnej powiedziała, że dostrzega on problem i zwrócił się do rządu o przyznanie amatorskim klubom doraźnej rekompensaty finansowej.

Sonda
Czy wolisz drożyznę niż rosyjski gaz?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze