Reprezentacja Francji

Autor: East News Olivier GIroud i Laurent Koscielny

Francja - Szkocja 3:0. Giroud nie może przestać strzelać! Poprowadzi atak na Euro 2016?

2016-06-05 1:16

Francja pokazuje moc przed Euro 2016! Po wygranym sparingu z Kamerunem przyszedł czas na Szkocję i Trójkolorowi znów nie zawiedli. Ponownie do siatki trafiał Olivier Giroud. Pierwszy gol napastnika Arsenalu to czysta magia! Do tego dołożył jeszcze jedną bramkę, a wynik ustalił jego klubowy kolega Laurent Koscielny.

Francja jest faworytem do wygrania Euro 2016 i potwierdza to z każdym kolejnym meczem. Ma po prostu kompletny skład, gwiazdy światowego formatu w każdej formacji. Kibice Trójkolorowych nadal są podzieleni co do jednej kwestii. Kto powinien poprowadzić atak drużyny na Euro 2016? Wydaje się, że odpowiedź już znamy - Olivier Giroud! Choć często jest krytykowany za swoją bierną postawę i serie spotkań bez strzelonej bramki, w kadrze spisuje się rewelacyjnie. W poprzednim sparingu zdobył gola z Kamerunem, teraz aż dwa ze Szkocją. Pierwszy był niczego sobie!

W 35. minucie dobił strzał kolegi z dystansu, a jeszcze w pierwszej połowie ostatnią bramkę meczu zdobył Koscielny. Wszystkie trafienia zliczyli więc piłkarze Arsenalu i to oni stanowią główne punkty swoich formacji. 10 czerwca będą mogli to ponownie udowodnić, podczas meczu otwarcia Euro 2016 z Rumunią.

Francja - Szkocja 3:0 (3:0)
Bramki: Giroud 8, 35, Koscielny

Francja: Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra (83. Digne) – Pogba, Kante (88. Sissoko), Matuidi (68. Cabaye) – Coman (46. Griezmann), Giroud (63. Gignac), Payet (46. Martial)

Szkocja: Marshall – Martin, Greer, Hanley, Robertson (46. Mulgerw) – Snodgrass (66. Kingsley), Fletcher, McArthur, Maloney (46. Anya) – Ritchie, S. Fletcher (58. Naismith)