Gruzja - Polska 0:4! Biało-czerwoni rozgromili rywala w Tbilisi. Euro 2016 coraz bliżej!

2014-11-14 21:01

Gruzja - Polska 0:4! Biało-czerwoni zastępują nasze cudowne Pendolino i w niewiarygodnym tempie zmierzają do finałów Euro 2016! W Tbilisi w pierwszej odsłonie zaprezentowali się dramatycznie, ale w kolejnych trzech kwadransach wypunktowali rywala i po golach Kamila Glika, Grzegorza Krychowiaka, Sebastiana Mili (majstersztyk!) oraz Arkadiusza Milika zbliżyli się do tego, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe!

Cztery mecze. Dziesięć punktów. Piętnaście zdobytych goli. I zaledwie dwa stracone. A na dodatek na rozkładzie ekipa aktualnych mistrzów świata z Niemiec. Czy można sobie wyobrazić lepszy początek eliminacji do Euro 2016?

Gruzja - Polska LIVE. Gdzie obejrzeć? Transmisja TV, ONLINE i STREAM

W Tbilisi Polacy rozpoczęli fatalnie. W drugiej połowie wzięli się jednak w garść i w kilkanaście minut wybili rywalom z głowy myśli o sprawieniu niespodzianki. Cudownym strzałem popisał się zwłaszcza Sebastian Mila, którego cudowny sen o zbawieniu reprezentacji Polski trwa. Najpierw po ośmiu latach wrócił do gry w kadrze w starciach o punkty, a teraz w ciągu zaledwie miesiąca dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Pomocnik Śląska Wrocław to prawdziwy zwycięzca jesiennej części kampanii eliminacyjnej.

A tymczasem przełamana została kolejna passa. Ostatni raz nasi reprezentanci wygrali wyjazdowy mecz eliminacji - nie licząc starć z krasnalami z Gibraltaru i San Marino - w... 2007 roku.

Gruzja - Polska 0:4 (0:0)
Glik 51, Krychowiak 71, Mila 73, Milik 90

Gruzja: Giorgi Loria – Ucha Lobżanidze, Solomon Kwerkwelia, Akaki Chubutia, Gia Grigalawa – Murtaz Dauszwili, Guram Kaszia – Jano Ananidze (59. Tornike Okriaszwili), Dżaba Kankawa, Aleksander Kobachidze (87. Nika Dzalamidze) – Lewan Mchedlidze (68. Giorgi Chanturia)

Polska: Wojciech Szczęsny – Łukasz Piszczek, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk – Krzysztof Mączyński (66. Tomasz Jodłowiec), Grzegorz Krychowiak – Kamil Grosicki (69. Maciej Rybus), Sebastian Mila (86. Karol Linetty), Arkadiusz Milik – Robert Lewandowski

Żółte kartki: Kankawa, Lobdżanidze - Jodłowiec, Glik, Linetty

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail