Kamil Grosicki, Hull City

Autor: East News Kamil Grosicki cieszy się po golu dla Hull City.

Kamil Grosicki SHOW! Dwa gole i efektowne zwycięstwo [WIDEO]

2018-04-11 10:41

Gdy we wtorek wszyscy zajęci byli ćwierćfinałami Ligi Mistrzów, prawdziwy popis w Championship dawał Kamil Grosicki! Reprezentant Polski znowu włączył turbo i w dużej mierze dzięki niemu Hull City zdeklasowało Burton aż 5:0. Niewiele brakowało, a "Grosik" zaliczyłby hattricka. Po jednym z jego strzałów piłka zatrzymała się bowiem na słupku.

Dla Hull City spotkanie z Burton było niezwykle ważne. Zwycięstwo z ostatnią ekipą w tabeli w zasadzie dawało "Tygrysom" utrzymanie w Championship. Nic dziwnego, że na to spotkanie Kamil Grosicki i spółka wyszli niezwykle zmotywowani. Już po pięciu minutach na prowadzenie gości wyprowadził Harry Wilson. Po trzydziestu trzech minutach było już 2:0 dla Hull. Wynik podwyższył Kamil Grosicki.

W drugiej połowie trwał koncert przyjezdnych. W sześćdziesiątej trzeciej minucie rzut karny na gola zamienił David Meyler. Kolejne dwa trafienia zawodnicy w pomarańczowo-czarnych barwach dorzucili w samej końcówce. Najpierw w osiemdziesiątej piątej minucie strzelił drugi raz Grosicki, a w doliczonym czasie gry wynik na 5:0 ustalił Will Keane. Na cztery kolejki przed końcem Hull City zajmuje szesnaste miejsce w tabeli i ma dziesięć punktów przewagi nad strefą spadkową zaplecza Premier League.

Burton - Hull City 0:5 (0:2)
Bramki: Harry Wilson 5, Kamil Grosicki 33, 85, David Meyler 63 (k), Will Keane 90