Benoit Kounkoud

i

Autor: cyfrasport Benoit Kounkoud

Dalszy ciąg głośnej sprawy

Gwiazdora z Kielc oskarżono o próbę gwałtu, ale formalnych zarzutów nie otrzymał. Wraca do klubu i kadry

2024-03-01 14:15

Przed miesiącem światem sportu wstrząsnęła wiadomość, że zawodnik francuskich mistrzów Europy w piłce ręcznej, na co dzień piłkarz ręczny Industrii Kielce – Benoit Kounkoud został oskarżony o gwałt. Okazuje się, że właśnie został powołany do reprezentacji Francji na marcowe mecze z Argentyną i Egiptem. Zagrał też w meczu kieleckiego zespołu.

Na ten moment Benoit Kounkoud nie ma postawionych zarzutów – donosi prasa francuska. Kounkoud w miniony czwartek po dłuższej przerwie zagrał w meczu Industrii Kielce. W Lidze Mistrzów wystąpił przeciw norweskiemu Kolstad Handball (31:23). Francuski prawoskrzydłowy zdobył jedną z bramek. Wcześniej klub zawiesił go 2 lutego. Teraz podejście Industrii zmieniło się, chociaż wciąż sprawa Benoita nie jest formalnie zakończona.

Klub z Kielc wydał oświadczenie

Uzyskaliśmy informacje z Francji, że wobec Benoita nie toczy się obecnie żadne postępowanie karne. Nie został złożony wobec niego żaden pozew. Dlatego zdecydowaliśmy, że może grać. Będziemy monitorować sprawę" – tłumaczyła przed meczem prezes KS Iskra Kielce Magdalena Szczukiewicz.

Zawodnik mistrzów Polski w areszcie! Próbował zgwałcić kobietę w klubie

W piątek Kounkoud otrzymał powołanie od trenera Guillaume'a Gille'a do 23-osobowej kadry na turniej Trophée des Continents (14 i 16 marca). Mistrzowie olimpijscy w Montpellier zmierzą się z Argentyną i Egiptem.

Dramat reprezentanta Polski. Padł na ziemię bez kontaktu z rywalem, nie był w stanie sam zejść z boiska

Piłkarz 31 stycznia, trzy dni po zwycięstwie francuskiej drużyny na Euro, został zatrzymany przez policję. 20-letnia kobieta oskarżyła go o próbę gwałtu w paryskim klubie nocnym, gdzie wraz z kolegami z drużyny świętował zdobycie tytułu mistrza Europy. Oskarżenia te zostały stanowczo zdementowane.

Najnowsze