Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych, Wisła Płock - HCM Constanca 34:15. Bezbłędny Marcin Wichary

2012-02-11 3:00

Ależ to było lanie! Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock rozgromili na wyjeździe HCM Constancę 34:15 i są o krok od awansu do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

W roli głównej znów wystąpił bramkarz Marcin Wichary (32 l.), który już w pierwszych pięciu minutach meczu obronił dwa rzuty karne, a potem w wielu sytuacjach był nie do przejścia dla rywali. Popularny "Wichura" prawdziwy popis swoich umiejętności dał w drugiej połowie, kiedy to przez 13 minut gry zachował czyste konto. Dzielnie sekundował mu zdobywca ośmiu goli dla "Nafciarzy", rozgrywający Michał Kubisztal (32 l.)

Wisła w tabeli grupy C z dorobkiem 7 pkt zajmuje czwarte miejsce, ostatnie premiowane awansem do dalszych gier. Prowadzi HSV Hamburg Marcina Lijewskiego - 14 pkt, drugi jest Cimos Koper - 9 pkt, a trzecią pozycję zajmują szczypiorniści Metalurga Skopje - 8 pkt.