Ligowa piłka ręczna w Polsce całkowicie ODMIENIONA! Kluby będą... oceniały sędziów

2020-06-18 14:56 MD
Vive Kielce
Autor: ARTUR HOJNY/SUPER EXPRESS Vive Kielce

Sezon 2019/2020 PGNiG Superligi zakończył się niespodziewanie już w marcu, oczywiście w wyniku pandemii koronawirusa. Włodarze rozgrywek przygotowują się więc na różne scenariusze w kolejnej edycji zmagań i w tym celu postanowili zmodyfikować zasady. W wyniku tego po raz pierwszy od lat mistrz kraju zostanie wyłoniony już po fazie zasadniczej - nie będzie play-offów.

Do tej pory zasady rozgrywania kolejnych sezonów PGNiG Superligi  zmieniały się w ostatnich latach pod wieloma względami, ale zawsze miały wspólny mianownik - rywalizację w formie play-off po zakończeniu rundy zasadniczej. Wyjątek stanowił dopiero zakończony w marcu sezon 2019/2020, gdyż już w marcu mistrzostwo Polski zdecydowano się przyznać ekipie PGE VIVE Kielce. Teraz będzie zupełnie inaczej - ekipy od rozgrywek 2020/2021 będą rozgrywały sezon w formie każdy z każdym, mecz i rewanż, po czym na podstawie tabeli poznamy ostateczne rozstrzygnięcia.

VIVE wycofało się ze sponsorowania klubu!

– Rozegranie ligi w tej formule pozwoli nam zachować niewielką rezerwę czasową na pełne rozegranie sezonu – również w przypadku pojawienia się drugiej fali epidemii i ewentualnej konieczności czasowego wstrzymania rozgrywek na jesieni – przedstawia Marek Janicki, prezes Superligi.

Zmianie nie ulegnie system punktacji. W dalszym ciągu za zwycięstwo w podstawowej godziny gry przyznawane będą trzy punkty, za porażkę - zero, a jeśli spotkanie rozstrzygnie się po rzutach karnych to odpowiednio dwa "oczka" oraz jedno.

Całkowitą nowość stanowi zaś system oceny sędziów. W kwestii pracy arbitrów głos będą mogły zabrać także i między innymi kluby.

Póki co nie wiadomo, w jakim ostatecznie składzie liczbowym i drużynowym wystartuje PGNiG Superliga w sezonie 2020/2021. Wciąż trwa bowiem proces licencyjny i dopiero po jego zakończeniu okaże się, czy wszystkie ekipy mogące występować w najwyższej klasie rozgrywkowej spełnią wszelkie wymagania.

Strzeż się kleszcza, czyha w trawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze