Industria Kielce, Arkadiusz Moryto

Autor: Cyfrasport Industria Kielce, Arkadiusz Moryto

Super Globe 2022

Łomża Industria Kielce z kolejnym sukcesem! Polski zespół z medalem Klubowych Mistrzostw Świata, wielka nagroda

2022-10-23 20:30

Łomża Industria Kielce podniosła się po półfinałowej porażce z FC Barcelona (28:39) i wywalczyła brązowy medal IHF Super Globe 2022, czyli turnieju uznawanego za Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej. Podopieczni Talanta Dujszebajewa pewnie pokonali egipskie Al Ahly 35:26 i wywalczyli wielką nagrodę. Za miejsce na najniższym stopniu podium otrzymali 150 tysięcy euro, a więc grubo ponad pół miliona złotych!

W pojedynku z egipską drużyną nie zagrał Dylan Nahi, który w półfinałowym meczu z Barcą doznał kontuzji pleców. Spotkanie o trzecie miejsce w turnieju rozpoczęło się od dwóch bramek Nedima Remiliego. W piątej minucie Francuz trafił po raz trzeci i mistrzowie Polski prowadzili 5:2. Zawodnicy zdobywcy Pucharu Afryki nie zrazili się jednak takim obrotem sprawy i zaczęli grać coraz lepiej. Afrykańska drużyna w 16. min. przy wyniku 7:8 mogła doprowadzić do remisu, ale Andreas Wolff obronił rzut karny wykonywany przez Omara Hassana. Po okresie gry bramka za bramkę wyższy bieg włączyli kielczanie. Siedem minut później do bramki rywali trafił Michał Olejniczak i polska drużyna wygrywała 12:9. Zespół z Kielc prowadził przez całą pierwsza połowę i na przerwę schodził z trzybramkowym prowadzeniem (16:13).

Łomża Industria Kielce trzecim zespołem świata! Wielkie pieniądze za podium Super Globe 2022

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Kielczanie utrzymywali dwu, trzybramkową przewagę. Ze świetnej strony pokazał się Wolff, który w ciągu dwóch minut obronił dwa rzuty karne, których pechowymi wykonawcami byli Hassan i Omar Dahroug. Zespół z Kielc podkręcił tempo i rywale zaczęli popełniać coraz więcej błędów. W 49. min po trafieniu Szymona Sićki Łomża Industria prowadziła już 26:20. Zespół z Afryki przez ponad pięć minut nie potrafił pokonać Wolffa, który obronił jeszcze jeden rzut z linii siedmiu metrów i pozbawił rywali złudzeń co do końcowego wyniku spotkania. Podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa odnieśli pewne zwycięstwo i zajęli w klubowych mistrzostwach świata trzecie miejsce.

Mistrzowie Polski i srebrni medaliści Ligi Mistrzów pokonali w saudyjskim Dammam Al Kuwait i Taubate, później przegrali z Barceloną, a na koniec ograli Al Ahly w meczu o 150 tysięcy euro. Taka premia to solidny zastrzyk gotówki do klubowej kasy. W meczu o pierwsze miejsce hiszpańska Barca zmierzy się z niemieckim SC Magdeburg.

Łomża Industria Kielce – Al Ahly 35:26 (16:13)

Łomża Industria: Andreas Wolff, Mateusz Kornecki – Nicolas Tournat 8, Nedim Remili 5, Arciom Karalek 4, Arkadiusz Moryto 4, Szymon Sićko 4, Michał Olejniczak 3, Alex Dujshebaev 2, Miguel Sanchez-Migallon 2, Igor Karacic 1, Daniel Dujshebaev 1, Haukur Thrastarson 1, Tomasz Gębala, Szymon Wiaderny

Al Ahly: Ahmed, Homayed – Ashour, Khalil 2, Abdou 1, Mohamed 1, Eissa 3, Nasr Allah 4, Mahmoud 1, Nantes, Hassan 4, Dahroug 4, El Masry, Abdelwahed 1, Mesilhy 5