Łomża Industria Kielce

Autor: Cyfra Sport Łomża Industria Kielce

Łomża Vive Kielce po raz drugi awansowała do finału Ligi Mistrzów! Wielkie zwycięstwo z Veszprem w Final Four [WYNIK]

2022-06-18 17:05

Wspaniały początek Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych dla polskich kibiców! Łomża Vive Kielce pokonała Veszprem i awansowała do niedzielnego finału! Mistrzowie Polski mieli problemy w pierwszej połowie, po której przegrywali 16:18, jednak w drugich 30 minutach zagrali fantastyczny handball. Już po kilku minutach drugiej części gry wyszli na prowadzenie, które sukcesywnie powiększali, aż w końcu wygrali 37:35! Już jutro zagrają o drugi triumf w LM w historii, a rywalem Vive będzie Kiel lub FC Barcelona. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Łomża Vive Kielce - Veszprem:

Łomża Vive Kielce – Veszprem 37:35 (16:18)

Łomża Vive Kielce – Kornecki, Wolff, Vujović, Sanchez-Migallon, Sićko, A. Dujshebaev, Tournat, Karacić, Kulesh, Moryto, D. Dujshebaev, Thrastarson, Paczkowski, Gębala, Karalek, Nahi

Veszprem - Corrales, Cupara, Omar, Nenadić, Maqueda, Nilsson, Ligetvari, Marguc, Lauge Schmidt, Strlek, Lukacs, Blagotinsek (czerwona kartka), Mahe, Ilić, Lekai, Sipos

Czy Łomża Vive Kielce wygra Ligę Mistrzów?

Łomża Vive Kielce – Veszprem RELACJA NA ŻYWO. Piłka ręczna: Final Four Ligi Mistrzów Łomża Vive Kielce – Veszprem LIVE w INTERNECIE [WYNIK, SKŁADY]

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce sobotnim meczem z Telekomem Veszprem rozpoczynają walkę w turnieju Final Four Ligi Mistrzów w Kolonii. W drugim półfinale hiszpańska Barca zmierzy się z niemieckim THW Kiel.

Kielczanie z tym samym rywalem, na tym samym etapie rozgrywek, przegrali w 2019 roku 30:33. „Od tego czasu trochę się zmieniło. Zyskaliśmy sporo pewności siebie. Wielu naszych zawodników grało już w Final Four i nabrało doświadczenia” – powiedział trener polskiej drużyny Tałant Dujszebajew.-

- Nie obiecuję, że wygramy, ale damy z siebie wszystko – dodał rozgrywający Vive Igor Karacic.

W drugim półfinale hiszpańska Barca zagra z niemieckim THW Kiel. „Spotykają się cztery czołowe drużyny Europy. Każda z nich może wygrać, a równie dobrze zakończyć zmagania na czwartej pozycji” – zaznaczył lewoskrzydłowy Telekomu Manuel Strlek.