Młyny Stoisław Koszalin - MKS Perła Lublin

Autor: Piotr Czapliński Młyny Stoisław Koszalin - MKS Perła Lublin

Niespodziewana porażka mistrzyń Polski! Młyny Stoisław lepsze od Perły Lublin

2020-01-30 21:29

Zdziesiątkowany mistrz Polski w piłce ręcznej kobiet MKS Perła Lublin zaliczył drugą porażkę w tym sezonie. Pogromcą zespołu został Młyny Stoisław Koszalin, który triumfował 23:19. Perła Lublin została zdominowana przez przeciwników i przez całe spotkanie prowadziła tylko raz.

Młyny Stoisław Koszalin - MKS Perła Lublin 23:19 (14:9)

Koszalin: Prudzienica, Sach – Mazurek 2, Han 6, Tracz , Smolinh 3, Tomczyk 1, Andriichuk , Nowicka, Rycharska 2, Volovnyk  1, Urbaniak, Mączka 8

MKS Perła: Gawlik, Bešen – Olek, Szarawaga 4, Więckowska 3, Matuszczyk 2, Królikowska 3, Nocuń 1, Nosek 3, Kochaniak 3

Sytuacja kadrowy MKS Perły Lublin jest zdecydowanie nie do pozazdroszczenia. Zdziesiątkowany zespół pojechał na mecz do Koszalina, w którym mierzył się z lokalnymi Młynami Stosiław. Gospodynie totalnie zdominowały przeciwniczki. Obrończynie tytułu prowadziły tylko raz, przy stanie 2:1 w trzeciej minucie spotkania. Od tego momentu to miejscowy zespół doszedł do głosu i wygrał pierwszą połowę pięcioma bramkami.

W drugiej odsłonie lublinianki nie potrafiły znaleźć drogi do bramki przez cztery minuty i w pewnym momencie na tablicy wyników widniał rezultat 17:10. Ostatecznie straty zostały zmniejszone do zaledwie czterech bramek. Mistrzynie Polski zaliczyły drugą porażkę w tym sezonie! Gwiazdą wieczoru była Anna Mączka, która rzuciła łącznie osiem bramek!

Perła Lublin pozostaje liderem PGNiG Superligi, jednak na swoim koncie ma już dwie porażki z rzędu. Powoli zbliża się do nich Zagłębie Lubin, które mając jedno zaległe spotkanie traci do rywalek zaledwie sześć punktów. Młyny Stoisław Koszalin są czwarte w tabeli.