Nokaut w Pucharze Polski. Siedemnaste trofeum dla drużyny z Kielc

2021-05-30 23:23
Szymon Sićko
Autor: East News Szymon Sićko

Na kielecką drużynę nie ma mocnych w kraju. Szczypiorniści Łomży Vive Kielce pewnie zmierzają po kolejny tytuł mistrza Polski. Niejako po drodze zdobyli Puchar Polski. Uczynili to po raz siedemnasty w historii. W finałowym spotkaniu rozbili zespół Grupy Azoty Tarnovia Tarnów 42:20 (22:8).

Mecz odbył się w Kaliszu, na przedmieściu którego leży Szczypiorno, kolebka polskiej piłki ręcznej. Od niego pochodzi potoczna polska nazwa gry - szczypiorniak.

Tylko na początku meczu tarnowianie byli w stanie toczyć wyrównaną grę. Po pięciu minutach wynik brzmiał 3:3. A potem kielczanie odjechali rywalom na nieosiągalną dla nich odległość.

Na najlepszego zawodnika finału wybrano Szymona Sićkę, który zdobył dla Łomży Vive sześć goli, podobnie jak Arkadiusz Moryto.

Siedemnaście pucharów wywalczyli kielczanie pod siedmioma różnymi nazwami. Obecna seria doszła już do dwunastu triumfów z rzędu.

* Warto przypomnieć, że prezydentem miasta Kielce od roku 2018 jest Bogdan Wenta, były szczypiornista, reprezentant Polski i Niemiec, selekcjoner polskiej reprezentacji w latach 2004-2012.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze