Piłka ręczna. Polska - Szwecja, wynik 21:24. "Gladiatorzy" Wenty nie dali rady gospodarzom - GALERIA+SONDA

2011-01-20 22:46

Reprezentacja Polski przegrała ze Szwedami 21:24 w ostatnim swoim meczu grupy D Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej. Podopieczni Bogdana Wenty już wcześniej mieli zapewniony awans do kolejnej rundy turnieju.

Początkowe fragmenty pierwszej połowy - to była bardzo wyrównana gra. Mecz toczył się fragmentami w rymie, punkt za punkt. Niestety, z czasem Szwedom udało się wyjść na prowadzanie.

Polacy jednak nie tracili dystansu. Mecz był bardzo twardy i zacięty. Do przerwy Polacy przegrywali 12:14.

Przeczytaj koniecznie: Wszystko o Mistrzostwach Świata

Druga połowa to równie wyrównana i zacięta walka. Polakom zabrakło jednak skuteczności w ataku.

Jak w transie bronił szwedzki bramkarz Sjoestrand i to jemu Szwedzi zawdzięczają spory udział w tej wygranej. Zawodnikiem meczu został wybrany Jonas Larholm.