Polacy postraszyli mistrzów! Minimalna porażka z Hiszpanami na zakończenie mistrzostw

2022-01-25 16:55
Michał Daszek
Autor: Cyfra Sport Michał Daszek

Taką reprezentację Polski chcemy oglądać w każdym spotkaniu! Mimo osłabień biało-czerwoni zagrali jak równy z równym z mistrzami Europy, Hiszpanią. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego długo nie mógł być pewny zdobycia dwóch punktów, a losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach. Hiszpania okazała się minimalnie lepsza, ale Polacy do kraju mogą wracać z podniesionymi głowami.

Polska - Hiszpania 27:28 (13:14)

Polska: Przytuła, Daszek, Jędraszczyk, Olejniczak, Walczak, Wałach, Czuwara, Pilitowski, Syprzak, Moryto, Krajewski, Gębala, Przybylski, Dawydzik, Zembrzycki, Chrapkowski

Hiszpania: Perez de Vargas, Gurbindo, Pecina, Maqueda, Fernandez, Sarmiento, Corrales, Sole, Figueras, Canellas, Casado, Gomez, Arino, Guardiola, Tarrafaeta, Snachez-Migallon

Przed spotkaniem z mistrzami Europy z polskiego obozu ponownie doszły złe wieści. Biało-czerwoni musieli radzić sobie bez m.in. Szymona Sićki oraz Mateusza Korneckiego, którzy otrzymali pozytywne wyniki testu na koronawirusa. Można było się obawiać, jak będzie funkcjonowała ofensywa bez bombardiera z Kielc. Początek spotkania nie był najłatwiejszy, bo Polacy często gubili piłkę i Hiszpania szybko objęła czterobramkowe prowadzenie.

Ale po wejściu Piotra Jędraszczyka na środek rozegrania, gra biało-czerwonych się poprawiła. Piłka coraz częściej trafiała do hiszpańskiej bramki, a w obronie nie pozwalaliśmy rywalom na zbyt wiele. W konsekwencji Polacy doprowadzili do remisu i przez kolejne fragmenty pierwszej połowy gra toczyła się bramka za bramkę, a zespoły do szatni schodziły przy wyniku 13:14 dla mistrzów Europy.

Druga połowa również była niebywale wyrównana. Na pochwały zasługiwał przede wszystkim Jędraszczyk, który popisywał się świetnymi indywidualnymi akcjami. O wszystkim znów decydowała końcówka. Polacy zdołali zniwelować niemal wszystkie straty, ale znów zabrakło szczęścia. Na 30 sekund przed końcem biało-czerwoni przechwycili piłkę i mieli szansę na remis. Rodrigo Corrales przy rzutach Arkadiusza Moryty i Jana Czuwary popisał się jednak znakomitymi interwencjami i Hiszpanie wygrali 28:27, meldując się przy tym w półfinale.

Polska - Hiszpania

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Hiszpania. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 15:30. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z meczu mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Polacy zmierzą się z Hiszpanami!

Przed nami ostatnie spotkanie Polaków na tegorocznych mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni mają na razie w dorobku jeden punkt w drugiej fazie grupowej po remisie z Rosją i niewykluczone, że to będzie jedyne "oczko" jakie uda im się zdobyć na tym etapie turnieju. Bo dziś mają przed sobą bardzo trudne zadanie.

Nie dość, że z powodu pozytywnych wyników na koronawirusa z gry wykluczeni zostali Szymon Sićko oraz Mateusz Kornecki, a więc podstawowi zawodnicy, to w dodatku Hiszpania ma nóż na gardle. Mistrzowie Europy przed dwoma dniami przegrali z Norwegią i postawili się pod ścianą. Porażka w dzisiejszym spotkaniu może oznaczać, że nie zagrają w półfinale.

A brak złotych medalistów mistrzostw sprzed dwóch lat byłby niewątpliwie sporą sensacją. Polacy nie mogą więc liczyć na żadną taryfę ulgową i muszą zagrać na maksimum swoich możliwości, jeśli myślą o wyrównanej walce z Hiszpanami.

Zawodnicy obu drużyn już na parkiecie. Przed nami hymny, a następnie pierwszy gwizdek w spotkaniu!

Zaczynamy!

1' - 0:0

Mocny rzut Przytuły, ale broni Corrales.

2' - 0:1

Hiszpanie wywalczyli rzut karny. Sole pokonał Zembrzyckiego.

3' - 0:1

Dobrze rozegrana akcja, ale Corrales broni rzut Krajewskiego. Piłka nadal dla Polski.

3' - 1:1

Szybkie powtórzenie i gol Przytuły.

4' - 1:2

Figueras trafia z koła.

5' - 1:2

Znów czysta pozycja Krajewskiego i znów broni Corrales.

6' - 1:2

Drugi karny Hiszpanów i tym razem nieskuteczny. Sole trafia w słupek.

7' - 1:4

Dwie proste straty Polaków. Najpierw po szybkim ataku rzucił Sole, a następnie Maqueda.

7' - 2:4

Daszek w swoim stylu po szerokim ataku.

9' - 2:5

Zembrzycki obronił rzut Casado. Polacy pogubili się jednak w ataku i Casado poprawia się po kontrataku.

9' - 2:6

Znów złe podanie do koła, znów szybki atak Hiszpanów i znów bramka.

10' - 2:6

Moryto zatrzymany przez Corralesa. Myli się jednak i Sole.

11' - 3:6

Przytuła ładnie odwrócił akcję do Krajewskiego, a ten w końcu pokonuje hiszpańskiego bramkarza.

11' - 3:7

Błyskawiczna odpowiedź Hiszpanów. Casado z drugiej linii.

12' - 4:7

Ależ huknął Przytuła! Piękny rzut rozgrywającego.

13' - 5:7

Zembrzycki broni rzut Figuerasa, szybka akcja Polaków i ładne trafienie Moryty.

14' - 6:8

Sole zbiegł ze skrzydła na koło i oszukał obrońców. Krajewski z błyskawiczną odpowiedzią.

15' - 6:8

Dobra obrona Polaków. Hiszpanie zgubili piłkę.

16' - 7:8

Trochę chaosu po obu stronach, ale najlepiej wybrnął z tego Daszek, który pokonał Corralesa.

17' - 8:8

Zembrzycki przypilnował bliższego słupka i odbił piłkę. Polacy to wykorzystali i Przytuła doprowadził do wyrównania.

18' - 8:8

Świetna interwencja Zembrzyckiego! Niestety Walczak nie wykorzystał szansy i nie ma prowadzenia Polaków.

20' - 8:10

Dwa szybkie ataki Hiszpanów i dwie bramki. Znów błędy w ataku biało-czerwonych.

21' - 9:10

Jędraszczyk z ostrego kąta, ale zmieścił piłkę między nogami bramkarza.

22' - 9:11

Zembrzycki obronił rzut Gomesa. Piłkę przechwycili Hiszpanie i dobitka Canellasa była już skuteczna.

23' - 10:11

Krajewski wywalczył rzut karny. Z siedmiu metrów nie myli się Moryto.

25' - 11:11

Canellas zza zasłony i obok słupka. A Jędraszczyk cudownym rzutem pokonał Corralesa.

25' - 11:12

Pechowa interwencja Zembrzyckiego. Piłka odbiła się od jego nogi i wpadła do bramki.

26' - 12:12

Cudowne dogranie Jędraszczyka do Syprzaka, a ten trafia z sześciu metrów.

27' - 12:13

Hiszpanie mieli problemy w ataku, ale w końcu pokonali Zembrzyckiego. W szybkiej odpowiedzi nieskuteczny Gębala, którego rzut obronił Corrales.

28' - 13:13

Kolejna dobra interwencja Zembrzyckiego. Ruszyła kontra i Moryto pewnie pokonał bramkarza rywali.

29' - 13:14

Fernandez zbiegł na koło, gdzie znaleźli go partnerzy i skrzydłowy z trafieniem.

30' - 13:14

Koniec pierwszej połowy! Przytuła rzucał pod koniec połowy na remis, ale znów dobrze Corrales.

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

32' - 13:14

Polacy zaczęli od skutecznej obrony Zembrzyckiego, ale także od błędu kroków Jędraszczyka.

33' - 14:14

Długo rozgrywali Polacy swoją akcję. Sędziowie pokazywali już grę pasywną. Świetnie rzucił Przytuła, który oszukał Hiszpanów.

34' - 14:15

Tarrafeta pokonał Zembrzyckiego.

35' - 14:16

Mistrzowie Europy wyszli wyżej w obronie i Polacy popełnili błąd. Gomes daje dwubramkowe prowadzenie Hiszpanom po rzucie karnym.

36' - 15:16

Przytuła w nietypowej sytuacji, bo z koła, rzuca nad głową Corralesa.

36' - 15:17

Gomes między rękami polskiego bramkarza.

37' - 16:17

Ładna akcja Polaków i ładny gol Dawydzika.

38' - 16:18

Hiszpanie rozmontowali naszą obronę. Maqueda trafił z czystej pozycji.

39' - 16:19

Krajewski z faulem w ataku, a po szybkim ataku trafia Fernandez.

39' - 17:19

Daszek technicznym rzutem pokonał Corralesa. Piękna akcja Polaka.

41' - 18:20

Pech biało-czerwonych. Słupek po rzucie Maquedy i piłkę zebrał Gomes, który trafił. Jędraszczyk po indywidualnej akcji odpowiada rywalom.

42' - 19:21

Figueras skuteczny z koła. A Jędraszczyk z kolejną błyskawiczną odpowiedzią.

43' - 20:22

Dawydzik poszarpał się na kole i nie dość, że rzucił bramkę, to wykluczył na dwie minutę Pecinę.

44' - 21:22

Dobra interwencja Zembrzyckiego po rzucie Casado. Daszek na długo zawisł w powietrzu i trafił po koźle.

46' - 21:24

Biało-czerwoni zgubili piłkę w ataku w dość łatwy sposób. Hiszpanie odzyskują trzy bramki prowadzenia po trafieniu Tarrafety.

47' - 22:24

Daszek z lewego rozegrania. Nasz zawodnik jest wszędzie.

48' - 23:24

Dobry przechwyt Moryty, który popędził z piłką i zmniejszył straty!

49' - 23:24

Znów przechwyt polskiej defensywy, jednak w ataku Moryto z faulem ofensywnym.

50' - 23:25

Canellas z potężnym rzutem z drugiej linii.

50' - 23:25

Spore kontrowersje po akcji Polaków. Podanie Jędraszczyka zablokowane nogą, ale gwizdki sędziów milczały.

51' - 23:26

Sarmiento przedarł się przez obronę i pokonał Zembrzyckiego.

52' - 24:26

Kapitalna akcja Jędraszczyka! Rozgrywający jest dziś nie do zatrzymania!

53' - 24:27

Ponownie Canellas z mocnym rzutem z drugiej linii.

54' - 25:27

Z ostrego kąta rzucał Moryto. Skrzydłowy poradził sobie doskonale.

55' - 25:27

Pomylił się Canellas. Wysoko nad bramką.

56' - 25:27

Zablokowany rzut Daszka.

57' - 25:28

Fernandez miał mnóstwo miejsca i pokonał Zembrzyckiego.

58'- 26:28

Świetne podanie Jędraszczyka do Gębali, a ten wykorzystał to znakomicie.

59' - 27:28

Zembrzycki nogą zatrzymał rzut Canellasa! Moryto zmniejsza straty! Będzie nerwowo!

60' - 27:28

Hiszpanie gubią piłkę, ale Corrales dwukrotnie broni rzuty z idealnych pozycji. Coś nieprawdopodobnego!

Koniec meczu! Polacy przegrywają jedną bramką! Corrales bohaterem Hiszpanów.

To wszystko z naszej strony! Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Do zobaczenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE