Polska - Szwajcaria: Biało-czerwoni rozgromieni! Andy Schmid katem polskich szczypiornistów

2020-01-12 17:43 MSo
Polska Szwecja O KTÓREJ GODZINIE mecz
Autor: Cyfra Sport Polska Szwecja O KTÓREJ GODZINIE mecz piłkarzy ręcznych

Powrót na turniej o prymat na Starym Kontynencie okazał się bardzo bolesny. Biało-czerwoni długo starali się utrzymać kroku Helwetom, ale przy tak grającym Andym Schmidzie, o zdobyciu nie było żadnej mowy. Podopieczni Patryka Rombela przegrali 24:31 i ze Szwedami zagrają na otarcie łez o honor. Szanse na awans są, ale scenariusz brzmi wyjątkowo niewyobrażalnie!

Polska - Szwajcaria 24:31 (12:14)

Polska: Bondzior, Chrapkowski, Dawydzik, Gębala, Jarosiewicz, Kondratiuk, Kornecki, Langowski, Majdziński, Morawski, Moryto, Olejniczak, Pilitowski, Przybylski, Sićko, Syprzak

Szwajcaria: Bringolf, Gerbl, Kuttel, Lier, Maros, Meister, Milosević, Portner, Raemy, Rothlisberger, Rubin, Schmid, Sidirowicz, Svajlen, Tominec, von Deschwanden

Biało-czerwoni nie przyjechali na mistrzostwa Europy z wielkimi nadziejami na sukces! Polacy mieli przede wszystkim zebrać wiele doświadczenia u boku wielkich gwiazd i starych wyjadaczy europejskkich parkietów. Pierwszy mecz ze Słoweńcami dawał nadzieje na chociaż jedno zwycięstwo! Niestety, rywalizacja z Helwetami raczej rozwiała wszelkie marzenia o zaznaniu smaku triumfu.

Bardzo długo utrzymywaliśmy kontakt do Szwajcarów. Niestety, co chwilę boleśnie zawodników Patryka Rombela karał Andy Schmid. Rozgrywający naszych rywali zdobył łącznie piętnaście bramek. W pewnym momencie gra naszej kadry totalnie się posypała i Helweci zdołali odskoczyć na kilka bramek.

Przewagi nie pozwolili sobie odebrać do samego końca. Różnica rosła i przy końcowej syrenie wyniosła siedem bramek. Polacy przegrali 24:31 i raczcej żegnają się z turniejem. Szanse na awans jeszcze są. By tak się stało, najpierw trzeba liczyć na dwa triumfy Słoweńców, a na koniec samemu rozgromić Szwedów. To jednak brzmi jak "mission impossible".

Na żywo

Polska - Szwajcaria

60' 24:31

KONIEC MECZU!

Niestety, Biało-czerwoni stracili już jakiekolwiek szanse na awans do drugiej rundy. Polacy walczyli w pierwszej połowie dość równo, ale znakomity mecz rozegrał Andy Schmid. Zdobył 15 bramek - podopieczni Rombela nie umieli go zatrzymać.

59' 23:30

Szkoda. Bardzo długo Polacy walczyli twardo z przeciwnikami. Niestety, w taki sposób żegnamy się z mistrzostwami Europy...

58' 22:29

Już piętnasty raz Schmid trafia do naszej siatki. Huknął z drugiej linii pod poprzeczkę.

57' 22:28

Chrapkowski podaje prosto w ręce Sidorowicza, ale ten zostaje zatrzymany przez Korneckiego. Jęk zawodu szwajcarskich kibiców.

55' 22:28

Fatalnie zaczynamy grę w przewadze. Kondratiuk nie trafia w sytuacji sam na sam z Portnerem.

55' 22:28

Kara dla Andy'ego Schmida po faulu na Syprzaku.

54' 22:28

Raemy kolejny raz karci polską defensywę. Posypała się gra naszej reprezentacji!

52' 22:27

Świetnie minięta polska obrona. Rubin znaleziony na kole - pięć bramek przewagi Szwajcarii. Tak dużo jeszcze nie było.

51' 22:26

I znowu Polacy gubią piłkę... Czas dla trenera Szwajcarów.

51' 22:26

Polak faulowany w polu karnym, ale sędziowie odgwizdując przeiwnienie... nie dali nam rzutu z siódmego metra. Absurdalna decyzja!

49' 21:25

Dwie minuty kary dla Moryty. Dodatkowo karny dla Szwajcarów. Na gola zamienia go Lier.

48' 20:24

Kondratiuk do Gębali i mamy kolejną bramkę z koła. Moryto przegrał sytuację sam na sam z Lierem, a ten się nie myli.

46' 19:22

12 z 22 goli - tyle bramek rzucił dziś Schmid. On jest po prostu niesamowity!

44' 18:20

Jaka szkoda, że nasza ofensywa nie gra dziś na tym samym poziomie co obrona. Morawski znowu broni, tym razem rzut ze skrzydła. Chrapkowski ściągany za koszulkę trafia do siatki Portnera.

42' 16:20

Mieliśmy spokojnie wymieniać piłkę kilka sekund, a tracimy ją i Portner kolejny raz trafia do naszej bramki.

42' 16:19

Czas dla reprezentanta Polski, Patryka Rombela.

41' 16:18

Dwóch Szwajcarów nie wróciło do obrony. Ruszamy z kontrą i do bramki trafia Moryto! Cały czas dwie bramki straty, minuta do końca kary.

40' 15:18

To jest niemożliwe! Schmid trafia dziś do bramki z każdej pozycji. Sićko popełnił faul ofensywny i złapał za koszulkę Portnera. Dwie minuty dla Polaka.

38' 15:17

Dobrze gramy w obronie. Ruszamy z kontrą i Olejniczak trafia do bramki. Schmid trafia do naszej siatki, ale szybko odpowiada Sićko.

37' 13:16

Znakomicie Olejniczak zabiera dwóch obrońców i podaje do Sićki. Ten w końcu przełamuje strzelecką niemoc Polaków.

36' 12:16

Schmid z siódmego metra się nie myli. Kolejny gol z rzutu karnego - dziewiąta bramka w tym meczu.

35' 12:15

Moryto sam wpada w pole karne z kontrą. Portner znakomicie broni! Marnujemy czas w przewadze!

34'

Olejniczak indywidualnie mija rywali, ale... nie trafia. Zabrakło paru centymetrów, by zmieścić piłkę w siatce.

34' 12:15

Schmid zatrzymany przez Morawskiego. Niestety, nasza obrona znowu się przed nim rozstąpiła.

33' 12:15

32' 12:15

I kolejny gol Schmida. To już jego ósme trafienie w tym spotkaniu! Jeśli go nie zatrzymamy, to przegramy ten mecz.

31' 12:14

Chrapkowski dostaje dwie minuty za faul na Raemym. Wściekły jest polski zawodnik - nie zgadza się z tą karą!

31' 12:14

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ! Przy piłce Szwajcarzy.

Fenomenalna parada Morawskiego i jeszcze lepsza reakcja!

30' 12:14

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

Grę pasywną sygnalizują sędziowie. Olejniczak urywa się Svajlenowi i jest faulowany za szyję. Dwie minuty dla Szwajcara. Prowadzimy swoją akcję do samego końca. Olejniczak do skrzydła do Moryty i mamy 12:13! Niestety, Sidorowicz z daleka trafia do polskiej siatki równo z syreną.

29' 11:12

Morawski broni, ale Polacy za długo grają akcję i w końcu gubią piłkę. Schmid wyprowadza Szwajcarów na dwupunktowe prowadzenie, ale świetnie odpowiada Olejniczak.

27' 10:11

Czas dla trenera Szwajcarii.

27' 10:11

Olejniczak trafia w poprzeczkę, ale przytomnie zachował się Jarosiewicz. Zmniejszamy straty do jednego gola.

25' 9:11

Obrona rozstąpiła się przed Sidorowiczem, ale genialna obrona Morawskiego ratuje nas przed utratą gola. Dwie minuty kary dla Raemy'ego. Pociągał Dawydzika za szyję.

24' 9:11

Bramkę dla Szwajcarów zdobywa... Portner. Golkiper Helwetów wykorzystał, że Polacy grali w osłabieniu i rzucił do pustej bramki.

23' 9:10

Świetnie w obronie zachował się Olejniczak. Z kontrą pędzi Schmid, który zdemolował młodego Polaka. Faul ataku.

22' 8:10

Schmid świetnie znajduje Meistera na kole. Chrapkowski dostaje dwie minuty kary. Schmid zamienia rzut z siódmego metra na gola. Kornecki trafiony został w ręce. Był blisko zatrzymania rywala.

21' 8:9

Sićko naprawia swój błąd i zmniejsza straty do jednego gola. Morawski broni rzut Meistera! Niestety, marnujemy szansę na remis.

19' 7:9

Sićko rzucił piekielnie mocno, ale prosto w bramkarza Szwajcarów. Schmid rusza z kontrą i się nie myli - to już jego piąta bramka w tym meczu!

18' 7:8

Sidorowicz rzuca piekielnie mocno, ale broni Morawski. Piłkę zbiera Schmid i wymusza rzut karny, który zamienia na gola.

17' 7:6

Mecz błędów jak na razie. Szwajcarzy gubią piłkę i Majdziński rusza z samotną kontrą. Mamy bramkę!

15' 6:6

Huknął jak z armaty Łangowski. Broni jednak Portner. Szybka akcja Szwajcarów, ale popełnił błąd i Polacy ruszają z atakiem. Tracimy piłkę...

13' 6:5

Schmid znalazł się w sytuacji sam na sam z Morawskim i to polski bramkarz wychodzi z sytuacji górą. Majdziński trafia z kilku metrów, a po chwili znowu Morawski broni. Kolejnego gola dorzuca Łagnowski! Wracamy na prowadzenie.

11' 4:5

Przełamujemy się. Świetnie Łangowski zbliża się w stronę pola karnego i znakomicie odnajduje Gębalę na kole. To jego drugi gol w tym meczu.

10' 3:5

Polacy grają w przewadze, ale to Szwajcarzy rzucają bramkę. Indywidualna akcja Sidorowicza, piłka przeleciała między nogami Morawskiego. Sićko podaje w ręce rywali i przegrywamy okres przewagi. Schmid trafia z rzutu karnego.

7' 3:3

Pierwsza dwuminutowa kara w tym meczu. Rubin sprowadza do parteru Gębalę.

6' 3:2

Majdziński rzuca z podłoża, ale Portner czujnie na posterunku. Szwajcarzy będą mieli kolejną szansę na doprowadzenie do remisu.

4' 3:1

Pilitowski świetnie zagrywa do Gębali, a ten z koła trafia do siatki po koźle. Schmid uderzył w słupek, a Chrapkowski wyprowadza nas na dwubramkowe prowadzenie.

3' 1:1

Znakomita parada Morawskiego. Dobrze gramy w obronie i wyprowadzamy szybką kontrę. Gębala nie miał jednak wystarczająco dużo siły, by obrócić się na kole. Po chwili Majdziński trafia w poprzeczkę. Szwajcarzy odpowiadają po kontrze.

1' 1:0

Moryto indywidualną akcją otwiera spotkanie. Prowadzimy!

1' 0:0

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

Polscy piłkarze gotowi. Kibice także! Zaczynajmy!

Czas na hymny narodowe!

Niestety, na turnieju musimy już radzić sobie bez Przemysława Krajewskiego, który opuścił turniej z powodu kontuzji.

Oba zespoły na otwarcie turnieju zaliczyły porażki. Helweci ulegli Szwecji 21:34. Polska dzielnie walczyła ze Słowenią i przegrała 23:26.

Jeśli Biało-czerwoni marzą o awansie do drugiej rundy, muszą wygrać ze Szwajcarią. Wówczas o wszystkim zadecyduje kolejny mecz ze Szwecją!

Zapraszamy na relację na żywo ze spotkania Polska - Szwajcaria podczas mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00.

Dla Polaków udział w tegorocznych mistrzostwach Europy to przede wszystkim zbieranie doświadczenia. Trener Patryk Rombel powoli buduje nowy zespół, który na razie nie jest w stanie nawiązać poziomem do poprzedniego pokolenia. W pierwszym meczu na turnieju biało-czerwoni przegrali ze Słowenią 23:26 i aby w ogóle myśleć o awansie do kolejnej fazy, w niedzielę muszą pokonać, teoretycznie najłatwiejszego grupowego przeciwnika, Szwajcarię.

- W szwajcarskiej drużynie nie grają zawodnicy przypadkowi. Występują w Lidze Mistrzów, niemieckiej Bundeslidze, więc jest dużo jakości. Wartością dodaną jest Andy Schmid, jeden z najlepszych środkowych rozgrywających - zaznaczył trener Polaków. Szwajcaria w pierwszym spotkaniu zdecydowanie przegrała z gospodarzem turnieju Szwecją 21:34 i przed niedzielnym starciem z Polską jest w podobnej sytuacji.

- Musimy przygotować się na starcie z twardą, niemiecką szkołą piłki ręcznej. Mają dwóch dobrych kołowych, Lucasa Meistera i Alena Milosevicia. Przy świetnym Andym Schmidcie każdy obrotowy dodatkowo rośnie, lider idealnie obsługuje ich podaniami. Do tego dobrze zbudowany Lenny Rubin z Wetzlar, bramkarz Nikola Portner z Montpellier, który ostatnio rzadziej pojawiał się między słupkami - powiedział z kolei Maciej Gębala

Najnowsze