Reprezentacja Polski bez trenera! Gorzkie słowa prezesa związku

2019-07-19 15:46 JWa
Leszek Krowicki
Autor: Przemysław Szyszka Leszek Krowicki

W piątek doszło do tego, co wielu przewidywało. Związek Piłki Ręcznej w Polsce oficjalnie poinformował o zakończeniu współpracy z Leszkiem Krowickim, dotychczasowym selekcjonerem kobiecej reprezentacji biało-czerwonych. Szefostwo podało, że zwolnienie jest konsekwencją słabych wyników. Na ten moment nie podano kto zastąpi Krowickiego na stanowisku.

Leszek Krowicki od trzech lat prowadził nasze szczypiornistki. Ostatni czas był dla jego ekipy bardzo nieudany. Najpierw biało-czerwone nie uzyskały promocji na mundial, a później straciły także szansę na awans do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. W piątek ZPRP poinformował, że współpraca z dotychczasowym selekcjonerem została zakończona. To wszystko przez "Utratę zaufania, spadek poziomu sportowego kadry oraz brak realizacji zobowiązań". Na łamach oficjalnej strony Związku wypowiedział się prezes Andrzej Kraśnicki.

- Umówiliśmy się na realizację konkretnych celów sportowych - w tym awans na igrzyska olimpijskie 2020. To się nie udało. Rozczarował poziom gry, miejsca i wyniki zdobyte na imprezach głównych. Niestety, dalsza współpraca z trenerem Leszkiem Krowickim nie jest możliwa. Szanujemy jego dorobek i wiedzę. Dziękujemy za pracę z reprezentacją Polski. W sporcie najważniejsze są efekty i wynik. A tych nie ma. Trener dostał możliwość odejścia za porozumieniem stron i honorowego pożegnania się, ale nie przyjął tej propozycji - powiedział sternik Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jednocześnie na razie nie wskazano nowego opiekuna biało-czerwonych szczypiornistek.

Najnowsze