To koniec snów o MŚ piłkarek ręcznych! Polki przegrały w rewanżu z Austrią

Karolina Kudłacz
Autor: Cyfra Sport Karolina Kudłacz

Po pierwszym, wyrównanym spotkaniu Polek z reprezentacją Austrii, fani Biało-czerwonych szczypiornistek mogli z optymizmem patrzeć na rewanżowe spotkanie, w którym Polki walczyły o prawo gry na nadchodzących mistrzostwach świata. Rewanż nie przyniósł jednak radości i to rywalki okazały się lepsze, wygrywając 29:26. Taki wynik sprawia, że szczypiornistki polskiej kadry nie będą miały okazji do walki podczas grudniowej imprezy.

Polskie szczypiornistki bardzo dobrze zaprezentowały się podczas pierwszego meczu z Austriaczkami w walce o awans do nadchodzących mistrzostw świata i wywiozły z terenu rywalek cenny remis 29:29 (13:13). Taki wynik sprawiał, że zarówno fani Biało-czerwonych, jak i zawodniczki mogły z optymizmem patrzeć na kolejny mecz, zaplanowany na wtorek 20 kwietnia. W podwarszawskich Markach lepiej mecz zaczęły jednak rywalki z Austrii, które do przerwy prowadziły 15:11. Taki wynik nie sprawił jednak, że Polki odpuściły, a wręcz przeciwnie. W drugiej części meczu kibice byli świadkami zawziętej walki, jednak jak się okazało, zdobycie 15 punktów w drugiej połowie nie zagwarantowało Biało-czerwonym korzystnego wyniku. Austriaczki, które poczuły, że awans jest na wyciągnięcie ręki walczyły do ostatniej sekundy, wygrywając ostatecznie w rewanżu 29:29. Taki wynik sprawia niestety, że Polki nie będą miały okazji zaprezentować się na mistrzostwach świata. 

Gwiazdor ZAŁAMANY po odpadnięciu z Ligi Mistrzów. „To ja jestem winny porażki”

Historia się powtarza

To kolejne mistrzostwa świata, które polskie szczypiornistki będą musiały obejrzeć w domu. Zawodniczki reprezentujące biało-czerwone barwy nie wzięły udziału także w poprzednich mistrzostwach świata i po trudnym dwumeczu również i tym razem muszą przełknąć gorycz porażki. Polskie szczypiornistki już niebawem będą miały okazję do tego, aby odegrać się za porażkę w eliminacjach do mistrzostw świata. Jesienią bowiem zawodniczki rozpoczną swoje zmagania do nadchodzących mistrzostw Europy. Tam Polski zmierzą się z Rosją, Litwą oraz Szwajcarią. 

EKSTREMALNA kara dla trenera mistrzów Polski. Może pauzować nawet przez TRZY LATA!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze