Upadł bez kontaktu i krzyczał z POTWORNEGO bólu. Nowe informacje o stanie zawodnika mistrzów

2020-10-02 14:22 JWa, PAP
Haukur Thrastarson
Autor: PAP Haukur Thrastarson

Jedna z największych nadziei drużyny Łomża Vive Kielce mocno nastraszyła w czwartek wszystkich kibiców żółto-biało-niebieskich i trenera Talanta Dujszebajewa. 19-letni Haukur Thrastarson w trakcie rywalizacji w Lidze Mistrzów z Elverum w pewnym momencie upadł na parkiet i mocno cierpiał. Wszyscy związani z mistrzami Polski spodziewali się najgorszego. Teraz oficjalnie podano nowe dane o stanie zdrowia szczypiornisty rodem z Islandii.

Haukur Thrastarson w 23. minucie meczu z mistrzem Norwegii skutecznie wykończył kontrę kieleckiej drużyny, ale po oddaniu rzutu niefortunnie upadł na parkiet. Boisko opuścił z grymasem bólu, przy pomocy klubowych fizjoterapeutów. Wydawało się wtedy, że jeden z największych talentów europejskiego szczypiorniaka może mieć ogromne problemy ze zdrowiem. 19-latek cały czas mocno się krzywił i utykał, a sztab medyczny nie odchodził nawet na krok. Niektórzy przepowiadali już wielomiesięczny rozbrat ze sportem. Na szczęście kontuzja nie będzie prawdopodobnie tak poważna i za kilka tygodni zawodnik Łomży Vive Kielce powinien wrócić do gry.

OSTRA KŁÓTNIA gwiazd reprezentacji Polski na Instagramie! Poszło o PIWO

- Haukur doznał urazu kolana. Przy lądowaniu uciekło do środka i przesunęło się do przodu. Obawialiśmy się najgorszego, czyli zerwania więzadła przedniego krzyżowego. Po wstępnym badaniu wykluczyliśmy ten uraz - stwierdził fizjoterapeuta mistrzów Polski Tomasz Mgłosiek. - Ból jest mniejszy, obrzęk nie jest duży, zawodnik porusza się samodzielnie. To dobrze rokuje. Do optymizmu jeszcze daleko. Myślę, że w najlepszym wariancie czeka go sześć tygodni przerwy w grze - dodał specjalista.

Największe łobuzy wśród gwiazd sportu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Łomża Vive Kielce w czwartek pokonało na wyjeździe Elverum 31:22. Dzięki temu podopieczni Talanta Dujszebajewa mają na koncie cztery punkty w tabeli po trzech spotkaniach.

Najnowsze