Mariusz Jurkiewicz

Autor: Przemysław Jach Mariusz Jurkiewicz

Wisła Płock w TOP 16 Ligi Mistrzów! Zwycięstwo Nafciarzy nad Besiktasem

2014-11-29 22:43

Orlen Wisła Płock w TOP 16 Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych! "Nafciarze" w sobotę rozbili Besiktas Stambuł 33:30 i są już pewni awansu do kolejnej fazy gier! Zwycięstwo polskiej ekipy ważyło się jednak do samego końca!

7. kolejka miała się okazać decydująca. Ewentualny triumf płoczczan dawał im upragniony awans. Tylko że rywal nie miał zamiaru oddać pola bez walki. Tym bardziej, że spotkanie rozegrane miało zostać w dalekim Stambule. Gorąca publiczność, zmotywowani rywale i wcale nie najmocniejsza Wisła. Powodów do optymizmu zbyt wiele nie było.

Ksywki piłkarzy ręcznych. Shrek, Gadżet... Skąd się wzięły?

A jednak! Gospodarze rzucili się na zawodników Wisły od pierwszej minuty. W niczym nie przypominali ekipy, która na inaugurację obecnych rozgrywek gładko poległa w Płocku 28:19. Na dynamiczne szarże Turków polscy szczypiorniści odpowiadali jednak na tyle regularnie, że z prowadzeniem "Nafciarze" schodzili już przed przerwą.

Sygnał do ataku dał po przerwie Mariusz Jurkiewicz. Akcje "Kaczki" spowodowały, że nagle goście uzyskali bezpieczną, sześciobramkową, przewagę, której nie oddali już do samego końca. Przewaga jednak topniała, a pewność awansu zawodnicy Wisły uzyskali dopiero w ostatnich minutach, gdy wykorzystali indywidualne błędy rozpędzających się gospodarzy.

Po meczu nerwów nie ukrywał prezes Wisły Płock Robert Raczkowski: - Oczywiście czeka nas wyciągnięcie wniosków, bo nie może być tak, że drużyna buduje przewagę, odskakuje przeciwnikom, a potem się zatrzymuje. Ale mówiąc żartem, zwycięzców się nie ocenia. Z drugiej strony znowu udowodniliśmy, że wiemy jak się wygrywa i wygrywamy, szkoda tylko, że przy okazji są takie krańcowe emocje.

Wcześniej awans do TOP 16 uzyskali również szczypiorniści Vive Targi Kielce.

Besiktas Stambuł - Wisła Płock 30:33 (14:15)

Besiktas: Yunus Ozmusul, Ibrahim Demir - Bulent Erkol, Erwin Feuchtmann 1, Volkan Caliskan, Ozan Arifoglu 4, Senol Boyar 5, Josip Buljubasic, Vedran Zrnic 1, David Rasic 1, Tolga Ozbahar 8, Predrag Dacević 3, Ugur Coban, Ramazan Done 4, Victor Ladyco, Iban Nincević 3

Wisła: Rodrigo Corrales, Marcin Wichary - Michał Daszek, Emil Dan Racotea 1, Alexandre Tioumentsev 5, Adam Wiśniewski, Valentin Ghionea 8, Tiago Rocha 3, Kamil Syprzak 5, Nemanja Zelenović 3, Angel Montoro 2, Ivan Nikcevic 1, Mariusz Jurkiewicz 5

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!