375 mln zł spadku po Diego Maradonie. O fortunę walczą dzieci, kochanka i... skarbówka

2020-11-29 13:39
Diego Maradona, Claudia Villafane
Autor: East News

Nie mniej niż pięć domów, luksusowe auta, udziały w przedsięwzięciach biznesowych na całym świecie, a wszystko to warte nawet 375 milionów złotych – oto majątek, jaki pozostawił po sobie „Bóg Futbolu” Diego Maradona, zmarły nagle na serce w minioną środę w wieku 60 lat. Wokół spadku po argentyńskiej gwieździe wszech czasów już zaczynają się kręcić członkowie rodziny i potomkowie, ci oficjalni i ci z nieprawego łoża. Do akcji wkracza też... włoska skarbówka.

Prawo do spadku ma pięcioro „oficjalnych” dzieci Maradony: Diego junior (34 l.), Dalma (33 l.), Gianinna (31 l.), Jana (24 l.) oraz Diego Fernando (7 l.). Teraz słychać, że w kolejce po kasę mogą się ustawić dalsze latorośle – łącznie nawet pięcioro! – w tym niejaki Santiago Lara (19 l.), który od lat twierdzi, że jest synem Maradony. Zażądał przeprowadzenia ekshumacji ciała. Chce, by badanie DNA potwierdziło ojcostwo. Chętną do uszczknięcia kawałka fortuny piłkarza jest ponadto Rocio Oliva, jedna z licznego grona narzeczonych Diego. Ich związek trwał 6 lat, do 2018 r. Jak poinformowała jej prawniczka, Oliva domaga się „rekompensaty finansowej”. Nie dostanie jej na pewno żona Maradony przez 19 lat, Claudia Villafane, bowiem para rozwiodła się w 2004 r.

Niezwykłe pożegnanie Diego Maradony. Tak oddali hołd legendzie futbolu [WIDEO]

Majątek piłkarza po jego śmierci może jeszcze wzrosnąć, nie tylko poprzez inwestycje, które poczynił za życia (we Włoszech, na Kubie i w Chinach), ale i z tytułu praw do wizerunku, pamiątek itp. Do zamieszania spadkowego może się wtrącić włoski fiskus! Okazuje się, że w Italii pozostały niewyjaśnione zaległości podatkowe Maradony z czasów jego występów w Napoli (1984–1991). W 2013 r. sąd w Rzymie stwierdził, że Argentyńczyk jest winien włoskiej skarbówce równowartość 180 mln złotych.

Nie żyje Diego Maradona. Miał 60 lat. Zobacz jego 10 najlepszych bramek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze