Arkadiusz Milik

Autor: East News Arkadiusz Milik podczas meczu Ajax - PEC Zwolle 3-0

Arkadiusz Milik bohaterem! Karny w końcówce da tytuł mistrzowski Ajaksowi? [WIDEO]

2016-04-17 23:00

To mógł być gol na wagę tytułu mistrzowskiego! Ajax Amsterdam, heroicznie broniący się przed atakami drugiego w tabeli PSV Eindhoven, do 85. minuty przegrywał 0:2 na własnym boisku z zespołem Utrechtu. Wydawało się, że na trzy kolejki przed końcem rozgrywek, podopieczni Franka de Boera stracą prowadzenie w tabeli Eredivisie. I wtedy doszło do cudu, a w roli głównej wystąpił Arkadiusz Milik, który wziął na siebie odpowiedzialność i w ostatniej minucie spotkania wykorzystał rzut karny.

To był polski pojedynek w Holandii. Po jednej stronie Milik, najlepszy snajper Eredivisie, jeden z kandydatów do walki o tytuł króla strzelców holenderskiej ligi. Z drugiej - Filip Bednarek, golkiper Utrechtu, 23-latek z Słupcy.

Euro 2016 w TVP? Publiczna chce mecze Polaków!

Długo prowadził ten drugi. I na boisku, i w indywidualnym pojedynku biało-czerwonych. Bramkarz gości w drugiej odsłonie zatrzymał nawet rodaka, gdy ten próbował uderzać z siedmiu metrów. Co gorsza, o ile Bednarek rozgrywał mecz "na zero", o tyle gorzej wyglądały popisy Jaspera Cillessena, który dał się pokonać dwukrotnie. Najpierw do siatki zespołu z Amsterdamu trafił Nacer Barazite, później Patrick Joosten. Gdy ten drugi świętował w 85. minucie, na stadionie w stolicy pojawiły się już puste krzesełka.

Ekipa Franka de Boera stanęła bowiem nad przepaścią. W 31. kolejce Eredivisie traciła fotel lidera ligi i prawdopodobnie traciła również nadzieje na tytuł mistrzowski. Tyle że gospodarze zdołali się podnieść, a w roli głównej wystąpił Arkadiusz Milik. 22-latek - a nie bardziej doświadczone gwiazdy Ajaksu - w decydującym momencie wziął futbolówkę pod pachę, wytrzymał wojnę nerwów i pokonał Bednarka, dając zespołowi z Amsterdamu być może 34. mistrzostwo Holandii.

Dla Polaka było to 19. trafienie w tym sezonie Eredivisie.

Ajax Amsterdam - FC Utrecht 2:2 (0:0)
Bramki: Klaassen 86, Milik 89 (k) - Barazite 56, Joosten 85