Blue Jackets upolowali rekina

2008-12-18 18:58

Liderzy Konferencji Zachodniej NHL, San Jose Sharks, zanotowali potknięcie w Columbus. Przegrali z Blue Jackets 2:1.

Dwie tercje meczu w Nationwide Arena zakończyły się bezbramkowym remisem. W trzeciej na prowadzenie wyszły popularne "Rekiny", a 16. gola w sezonie zdobył Devin Setoguchi. Wydawało się, że od teraz goście z San Jose będą kontrolować przebieg gry, jednak w 13. minucie 3. tercji wyrównał Michael Peca. Doszło zatem do dogrywki, w której triumfowali gospodarze. Dwa punkty Blue Jackets zapewnił Umberger. Ogromny udział w wygranej miał też bramkarza gospodarzy Steve Mason, który obronił 47 strzałów. To dopiero pierwszy wyjazdowy mecz przegrany przez Sharks po dogrywce w tym sezonie.

Mimo porażki "Rekiny" pewnie prowadzą zarówno w tabeli Konferencji Zachodniej, jak i w Pacific Division. W Dywizji mają 26 punktów przewagi nad drugim Anaheim Ducks. W Konferencji o 9 oczek wyprzedzają Detroit Red Wings.