Boca Juniors

Autor: Eastnews Boca Juniors

Boca Juniors wykluczone z Copa Libertadores! Kibice zaatakowali graczy River Plate [WIDEO]

2015-05-17 19:49

Skandal w Ameryce Południowej! Kibice Boca Juniors zaatakowali podczas rewanżowego starcia 1/8 finału Copa Libertadores zawodników River Plate gazem pieprzowym! Sędziowie przerwali spotkanie, a piłkarze gości zostali przetrasportowani do szpitala. Za zachowanie swoich fanów ukarani zostali gospodarze. Federacja... wyrzuciła ich z rozgrywek Copa Libertadores!

Karę wymierzyła kontynentalna federacja - odpowiednik europejskiej UEFA - CONMEBOL. Dodatkowo również kibice Boca nie obejrzą na swoim obiekcie czterech spotkań i takiej samej ilości na wyjeździe. Prasa w Argentynie uważa podobnie łagodny wyrok za skandaliczny i domaga się surowszego potraktowania legendarnej drużyny.

Najszybszy hattrick w historii Premier League! Potrzebował... 3 minut [WIDEO]

Trudno się dziwić. Wykluczenie z Copa Libertadores to faktycznie żart. River Plate wygrało w pierwszym meczu 1:0, a do przerwy w rewanżu tak czy tak utrzymywał się bezbramkowy remis. Dodatkowo przewagę optyczną na murawie też mieli goście. Innymi słowy federacja odjęła władzom Boca trzy kwadranse od trwającej kompromitacji. Nic, tylko podziękować.

Podobnie jest z karą finansową. Ekipa, którą stać na piłkarzy pokroju Fernando Gago czy Daniel Diaz, raczej przeboleje rachunek na 200 tys. dolarów.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!