Southampton - Tottenham

Autor: Eastnews

Premier League: Sadio Mane autorem najszybszego hat-tricka w historii! ZOBACZ WIDEO

2015-05-17 16:45

Historyczne rzeczy wydarzyły się się na boisku w Southampton. Gospodarze już do przerwy wygrywali z Aston Villą 5:1, a trzy bramki zdobył Sadio Mane. Nie byłoby w tym jeszcze nic dziwnego, gdyby nie tempo w jakim zrobił to piłkarz rodem z Senegalu. Strzelenie jednego gola zajęło mu średnio niecałą... minutę. I kto powiedział, że "strzelić trzy gole w trzy minuty" ma pejoratywny wydźwięk?

Zdobycie trzech kolejnych bramek zajęło Senegalczykowi dokładnie 2 minuty i 56 sekundy. Według oficjalnych statystyk, pokonywał doświadczonego Irlandczyka Shaya Givena w 13., 14., i 16. minucie.

Mane zostaje tym samym nowym rekordzistą angielskiej ekstraklasy. Ten w 1994 roku w trzy minuty wbił hat-tricka Arsenalowi.

Prowadzenie Southampton mogło być okazalsze, ale sędzia zlitował się nad gośćmi z Birmingham - nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Graziano Pelle.

Do przerwy gospodarze prowadzili 5:1 - dwa gole dołożył jeszcze Shane Long, w doliczonym czasie pierwszej połowy honprowe trafienie uzyskał Benteke. Wynik został ustalony po przerwie.