Kylian Mbappe, Paris Saint-Germain, PSG

Autor: East News Kylian Mbappe cieszy się z gola dla PSG

Co to był za popis! Kylian Mbappe strzelił 4 gole w 13 minut i... nie był zadowolony

2018-10-08 7:49

To był jego wieczór! Kylian Mbappe błysnął w spotkaniu ligi francuskiej, w którym jego Paris Saint-Germain rozgromiło Olympique Lyon aż 5:0. Młody francuski piłkarz w ciągu zaledwie 13 minut aż 4-krotnie wpisał się na listę strzelców. Po takim popisie powinien pękać z dumy. Nic z tego. Sam zainteresowany odczuwał po końcowym gwizdku spory niedosyt.

Mecz Paris Saint-Germain - Olympique Lyon zapowiadał się na hit 9. kolejki francuskiej Ligue 1. Spotkanie jak marzenie zaczęło się dla gospodarzy. Już w 9. minucie rzut karny na gola zamienił Neymar. Sytuacja paryżan skomplikowała się w 32. minucie, gdy z boiska wyleciał Presnel Kimpembe po otrzymaniu bezpośredniej czerwonej kartki. Lyon nie potrafił jednak wykorzystać przewagi jednego zawodnika, a jeszcze pod koniec pierwszej połowy błąd popełnił Lucas Tousart. Zawodnik dostał drugą żółtą kartkę i siły się wyrównały.

W drugiej połowie swój popis zaczął Kylian Mbappe. Wschodząca gwiazda światowej piłki w 61. minucie strzeliła pierwszego gola. Fani ze stolicy Francji mogli cieszyć się z całkiem komfortowego prowadzenia 2:0. Mbappe wcale jednak nie zamierzał odpuszczać. Do 74. minuty strzelił kolejne trzy gole i wprawił w osłupienie ekspertów. Co ciekawe, sam nie był do końca zadowolony ze swojego występu.

- Powinienem był strzelić więcej goli - powiedział w pomeczowym wywiadzie Mbappe. Po 9. kolejce Ligue 1 jego PSG przewodzi ligowej klasyfikacji, mając komplet 27 punktów. Drugie Lille wyprzedza już o 8 "oczek". Olympique Lyon ma 14 punktów i jest na 6. pozycji.

Paris Saint-Germain - Olympique Lyon 5:0 (1:0)
Bramki: Neymar 9 (k), Kylian Mbappe 61, 66, 69, 74