Krzysztof Piątek, Genoa

Autor: eastnews Krzysztof Piątek, Genoa

Dziewiąty gol reprezentanta Polski w Serie A. Krzysztof Piątek strzelił z Parmą [WIDEO]

2018-10-07 14:36

On jest niesamowity! Od początku sezonu Krzysztof Piątek (23 l.) jest w wybornej formie, co ponownie potwierdził w meczu 8. kolejki włoskiej Serie A. Tym razem reprezentant Polski strzelił gola dla Genoi w przegranym 1:3 spotkaniu z Parmą. To była dziewiąta bramka naszego snajpera w siódmym ligowym meczu z rzędu. I z takim dorobkiem jest najlepszym strzelcem włoskiej Serie A.

Jeśli ktoś liczył, że Krzysztof Piątek zrobi sobie przerwę od strzelania goli, to się grubo pomylił. Nie trzeba było długo czekać na jego bramkę. Nasz kadrowicz otworzył wynik meczu już w 6 minucie, gdy zaskoczył bramkarza Parmy uderzeniem piłki głową. Asystę zapisał Darko Lazović.

Ponadto w pierwszej połowie Piątek był o krok od podwyższenia wyniku. Jednak jak pokazały powtórki, piłka po jego uderzeniu nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Później asystował przy golu Domenico Criscito, ale sędzia gola nie uznał, bo autor trafienia był na spalonym. Na początku drugiej połowy Polak został ukarany żółtą kartką.

Reprezentant Polski podtrzymał skuteczność, ale zawiedli jego koledzy. Jeszcze w pierwszej połowie odpowiedź Parmy była błyskawiczna. Zdobyli trzy bramki i zapewnili sobie wygraną. Piątek jest skuteczny i zbliża się w ten sposób do rekordu Gabriela Batistuty. Przed 24 laty argentyński napastnik Fiorentiny trafiał w 11 spotkaniach z rzędu.