Natalia Sadowska

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS Natalia Sadowska

Człowiek Putina zachwycony postawą Polki! Zdjęła ze stołu naszą flagę, Lewitin mówi o geście fair-play

2021-06-03 14:48

Natalia Sadowska w bardzo zaciętej walce mierzyła się o tytuł mistrzyni świata w warcabach z Rosjanką Tamarą Tansykkużyną. Podczas rywalizacji doszło do wielkich kontrowersji. Wszystko przez nagłe zdjęcie rosyjskiej flagi ze stołu podczas jednej z partii. Wszystko z powodu wytycznych WADA, które ukarało tak wszystkich tamtejszych sportowców. Ci nie mogą występować pod swoją flagą. Jeden z bliskich współpracowników Wladimira Putina, Igor Lewitin, pochwalił za to naszą reprezentantkę.

Takich słów ze strony rosyjskiego obozu politycznego nikt nie mógł się spodziewać. WADA już wiele miesięcy temu zadecydowała o tym, że tamtejsi sportowcy nie będą mogli występować pod swoją flagą i słuchać hymnu narodowego po sukcesach. Takie rozwiązanie sprawy podczas walki o mistrzostwo świata nie było jednak dobre. Rosyjska flaga stojąca podczas meczu Natalia Sadowska - Tamara Tansykkużyna została zdjęta nagle w trakcie partii. To nie mogło wpłynąć dobrze, zwłaszcza na Rosjankę.

Natalia Sadowska WICEMISTRZYNIĄ ŚWIATA! Polka przegrała w finale po heroicznym boju

Człowiek Putina chwali Polkę

Igor Lewitin, cytowany przez Interię, docenił zachowanie Natalii Sadowskiej, która także zdecydowała się na zdjęcie swojej flagi. - Sankcje są łatwe do nałożenia, ale prowokują sportowców. Tymczasem sport powinien pielęgnować wartości przyjaźni i komunikacji między ludźmi. To ważny przykład. Ktoś nie chciał grać w nierównych warunkach. To jest godne szacunku i warte wspominania - mówił podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego.

Sadowska wicemistrzynią świata w warcabach

Natalia Sadowska i Tamara Tansykkużyna przez wiele dni walczyły o tytuł mistrzyni świata. Rywalizacja kończyła się wynikiem 54:54. Zwyciężczynię musiała zatem wyłonić dogrywka, w której obie panie wyczekiwały na błąd rywalki. Ten jako pierwsza popełniła Polka, która ostatecznie musiała zadowolić się tytułem wicemistrzyni świata. Dla Tamary Tansykkużyny był to już siódmy w karierze tytuł mistrzowski.

O złoto w Bellotto. W Warszawie trwa wielki finał MŚ w warcabach
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze