Konrad Czerniak

Autor: Paweł Skraba / SE Konrad Czerniak

Dramat reprezentanta Polski! Był o krok od wielkiego sukcesu, przegrał o 0,01 sekundy

2021-05-21 19:49

Jednej setnej(!) zabrakło Konradowi Czerniakowi do zdobycia medalu na 50 metrów w stylu motylkowym na trwających w Budapeszcie mistrzostwach Europy w pływaniu. Taki sam czas podzielił mistrza i wicemistrza Europy. Polacy wciąż mają na swoim koncie tylko jeden medal podczas trwającego euroczempionatu.

Zaledwie 0,01 s zabrakło Konradowi Czerniakowi do brązowego medalu w wyścigu na 50 m stylem motylkowym podczas pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie. Rezultat Polaka to 23,09 s. Wygrał Węgier Szebasztian Szabo - 23,00. Drugie miejsce zajął Ukrainiec Andrij Goworow - 23,01, a trzecie Rosjanin Andriej Żiłkin - 23,08.

O tym, że Czerniak nie znalazł się na podium zadecydowała jego słaba reakcja startowa - 0,73 s. Była ona najgorsza ze wszystkim zawodników w stawce. Szabo miał 0,61, Goworow 0,60, a Żiłkin 0,66. 31-letni puławianin popłynął o zaledwie 0,02 wolniej od należącego do niego rekord kraju. Ustanowił go sześć lat temu w półfinałowym wyścigu mistrzostw świata w Kazaniu. W Rosji zdobył w tej konkurencji brązowy medal.

Marcelina Ziętek bez makijażu! Taka jest naprawdę, niczego się nie wstydzi [ZDJĘCIE]

Mistrzostwa potrwają do niedzieli. Biało-czerwoni mają na koncie jeden medal - srebrny wywalczony przez Katarzynę Wasick na 50 m kraulem. Jan Kozakiewicz z czwartym czasem - 27,09 s - awansował do finałowego wyścigu na 50 m stylem klasycznym podczas pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie. Rywalizację o medale zaplanowano na sobotę.

Z kolei Jakub Skierka z siódmym, a Radosław Kawęcki z ósmym czasem awansowali do finałowego wyścigu na 200 m stylem grzbietowym podczas pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie. Rywalizację o medale także zaplanowano na sobotę.

Czarna wizja przed mistrzostwami Europy! Kibice będą załamani, Kowalczyk mocno o reprezentacji Polski

Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Paulo Sousę. "To SKANDAL! Nie rozumiem tego, że..." | Futbologia