Brazylia - Niemcy, reprezentacja Niemiec

Autor: East News reprezentacja Niemiec

Gruzja za słaba na mistrzów świata. Niemcy pewnie wygrali w Tbilisi

2015-03-29 21:54

Mecz Gruzja - Niemcy to kolejny etap walki o awans do Euro 2016. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli mistrzowie świata i potwierdzili to na murawie. Gruzini nie zawiesili wysoko poprzeczki, a podopieczni Joachima Loewa pewnie wygrali na wyjeździe 2:0 po golach Marco Reusa i Thomasa Muellera.

Pierwsza połowa przez 37 minut przebiegała zgodnie z przewidywaniami poza jednym - bramkami. Niemcy bardzo mocno naciskali gospodarzy, m.in. już w pierwszej akcji trafili w poprzeczkę, ale Gruzini szczęśliwie się bronili. I w sumie to tyle, co dobrego można o nich powiedzieć, bo ze swojej strony nie zaprezentowali dosłownie nic, czym w jakikolwiek sposób mogliby zagrozić mistrzom świata. W końcówce pierwszej połowy gospodarze wreszcie pękli. Niemcy w kilka minut strzelili dwa gole i zagwarantowali sobie spokojną drugą część gry.

El. Euro 2016: Główni rywale Polaków w eliminacjach bez formy

Od 45. minuty emocji i zaangażowania w poczynaniach ekipy niemieckiej było o wiele mniej, niż wcześniej. Gruzini cały czas starali się grać ambitnie i czasem wzbudzali wrzawę na trybunach szaleńczymi akcjami czy szczęśliwymi odbiorami, ale nie skłamiemy, gdy powiemy, że ten mecz skończył się w momencie strzelenia gola przez Thomasa Muellera w 44. minucie. Ostatecznie więc Niemcy wykonali plan i wygrali zasłużenie 2:0. W tabeli grupy D mają 10 pkt, co daje im niezłą pozycję wyjściową przed kolejnymi spotkaniami eliminacji do Euro 2016.

Gruzja - Niemcy 0:2

Bramki: Reus 39, Mueller 44

Gruzja: Giorgi Loria - Ucha Lobjanidze, Solomon Kvirkvelia, Aleksandre Amisulasvili (3. Lasha Dvali), Guram Kashia, Giorgi Navalovski - Aleksandre Kobakhidze, Jaba Kankava, Kakhi Makharadze (63. Levan Kenia), Tornike Okriashvili (46. Giorgi Chanturia) - Levan Mcedlidze

Niemcy: Manuel Neuer - Sebastian Rudy, Jerome Boateng, Mats Hummels, Jonas Hector - Bastian Schweinsteiger, Toni Kroos - Thomas Mueller (86. Andre Schurrle), Mesut Oezil, Marco Reus - Mario Goetze (87. Lukas Podolski)

Żółte kartki: Makharadze, Kankava, Chanturia - Schweinsteiger

Zapis relacji LIVE z meczu Gruzja - Niemcy:

17:35

Witamy Państwa serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE ze spotkania Gruzja - Niemcy!

17:40

Trwa rozgrzewka na stadionie w Tblisi!

17:50

Do rozpoczęcia meczu jeszcze kilka minut, a my znamy składy, w jakich wystąpią oba zespoły. Joachim Loew zaskoczył nieco obsadą boków obrony. Na prawej stronie wystąpi Sebastian Rudy, a po przeciwległej zagra Jonas Hector. Eksperci zapowiadają że spotkanie z Gruzją będzie od pierwszych minut wielkim naporem ekipy niemieckiej.

17:55

Tym, co z kolei rzuca się w oczy w zestawieniu Gruzji to aż pięciu obrońców i dwóch defensywnych pomocników, których wystawił selekcjoner dzisiejszych gospodarzy. Czy Niemcom uda się przebić przez tę bardzo szczelną i zagęszczoną defensywę?

17:56

Przed nami hymny obu Państw! Gorąca atmosfera na stadionie w Tblisi.

1'

Zaczynamy mecz Gruzja - Niemcy! Przy piłce gospodarze.

3'

Niemcy przez moment grali w przewadze, bowiem kontuzji doznał jeden z Gruzinów. Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy: Dvali w miejsce Amisulasvilego.

5'

Pierwsza bardzo groźna akcja Niemców! Marco Reus trafił w poprzeczkę!

10'

Tak jak można się było spodziewać Niemcy dominują, a Gruzja przyczajona czeka na kontry. Kiedy tylko gospodarze przekraczają linię środkową boiska, na trybunach podnosi się niesamowita wrzawa. Kibice mogą dziś być 12. zawodnikiem Gruzinów?

13'

Kolejny raz goście bliscy szczęścia! Dobre rozegrany rzut rożny, podanie trafiło do Muellera, a ten strzelił minimalnie obok bramki! Chwilę później obrońcy Gruzji podarowali zawodnikowi Bayernu piłkę we własnym polu karnym, ale ten nie wykorzystał okazji.

17'

Odgryźli się gospodarze! Ostre wstrzelenie piłki z rzutu wolnego w pole karne, ale pewnie łapie Neuer.

19'

Kolejny uraz Gruzina. Potężna bomba Muellera zza pola karnego i zawodnik gospodarzy przyjął ją na twarz. Nokaut.

24'

Akcja skrzydłem Muellera, mocne dośrodkowanie w pole karne z którym minął się golkiper gospodarzy Loria, ale Oezil nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Piłka odbiła się od niego i wylądowała w rękawicach bramkarza.

26'

Znakomita akcja gości, znów prawą stroną! Świetne, oskrzydlające wejście Rudy'ego, ten wykłada piłkę do Goetzego, ale jego strzał niedokładny.

29'

To powinien być gol! Kapitalna kombinacja mistrzów świata, Goetze w polu karnym swobodnie przyjął piłkę i wyłożył ją Reusowi, a ten w stuprocentowej sytuacji nie trafia w bramkę!

33'

Niemcy grają nieźle, ale nie wszyscy...

35'

Szarża Okriashvilego lewym skrzydłem, ograł jak dziecko Schweinsteigera, ale źle dośrodkował w pole karne. Gruzja pokazuje, ze też umie zaatakować!

39'

GOOOL! Niemcy prowadzą 1:0! Ułańska szarża Mario Goetze, który wpadł w pole karne i zaabsorbował uwagę aż czterech rywali, ostatecznie piłka trafiła do Marco Reusa, a ten z bliska wpakował ją do siatki!

44'

Jest gol dla Niemców po wspaniałej akcji, ale sędzia go nie uznał. I słusznie, bo był spalony.

44'

GOOOL! Tym razem już sędzia nie miał nic do powiedzenia, bo bramka zdobyta w sposób prawidłowy! Mueller przyjął piłkę w  polu karnym, uderzył z 15. metra i trafił na 2:0!

47'

Gol na 2:0

48'

Koniec pierwszej połowy! Niemcy długo się męczyli, ale ostatecznie wcisnęli dwa gole i prowadzą 2:0.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

49'

W ekipie Gruzji na drugą połowę nie wyszedł już Okriashvili. Jego miejsce zajął Giorgi Chanturia

51'

Po zamianie stron na boisku zdecydowanie spokojniej. Niemcy nie mają już takiego parcia na strzelanie bramek, z Gruzinom zwyczajnie brakuje umiejętności do gry przeciwko mistrzom świata.

53'

A skoro na murawie nie dzieje się zbyt wiele, to poszukajmy innych rozrywek. Jak np. obserwowanie wyglądu poszczególnych piłkarzy.

55'

Nie spodziewaliśmy się tego, ale Gruzja atakuje! Przed kilkoma chwilami oddali pierwszy w tym meczu strzał na bramkę (niecelny), a teraz ciekawa kombinacja na skrzydle zakończona niedokładnym dośrodkowaniem.

58'

Drugi w tym meczu rzut rożny dla Gruzji, ale FATALNIE wykonany. Neuer pewnie złapał pilkę i w swoim stylu szybko rozpoczął atak gości.

60'

Drugi raz w tym meczu poprzeczka ratuje Gruzję! I znowu Reus! Gdyby nie poprzeczki, to miałby już hat-tricka!

63'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Za Makharadze wchodzi Kenia.

73'

Niemcy jakby przywiązani do piłki, za żadną cenę nie chcą jej oddać Gruzinom, którzy bezradnie biegają między rywalami. Od dobrych kilku minut to co najciekawsze w tym meczu ogranicza się do finezyjnych zagrań poszczególnych mistrzów świata. Niestety emocje skończyły się wraz z golem Muellera w 44. minucie. Kibice też już to chyba zauważyli, bo nie dopingują tak żywiołowo jak przed przerwą.

76'

Goście chcą wejść z piłką do bramki! Dwa razy z rzędu Niemcy zamiast strzelać to szukali koronkowych akcji, w związku z czym wciąż 2:0. A Gruzini wyszli z kontrą i mogli zaszkodzić rywalom. Niestety zabrakło i sił i umiejętności.

78'

Poderwali się gospodarze! Mieli dwie szanse po rzutach rożnych, najpierw blisko samobójczego gola był Schweinsteiger, chwilę później z bliska niedokładnie uderzał jeden z Gruzinów. Szybka odpowiedź Niemców i niedokładny strzał z dystansu Oezila.

82'

Kolejna próba z dystansu mistrzów świata. Tym razem autorem uderzenia był Kroos, ale pomylił się dość znacznie.

88'

Zmiany w ekipie niemieckiej. Na boisku Podolski i Schurrle, poza nim Goetze i Mueller.

93'

Koniec meczu! Niemcy pewnie wygrali z Gruzją 2:0 i mają na swoim koncie 10 pkt w eliminacjach do Euro 2016!