Czwarta edycja szlagierowego turnieju organizowanego przez Polski Związek Teqball (PZTEQ), którego prezesem jest Michał Listkiewicz, to wyjątkowe wydarzenie, które cieszy się coraz większą popularnością. Po Podkowie Leśnej, Warszawie i Krakowie przyszła pora na Gliwice, gdzie na największej hali widowiskowo – sportowej w Polsce (Arena Gliwice) zmierzą się gracze teqball z całej Polski. Do Gliwic może przyjechać nawet stu graczy. Niektórzy z nich będą podróżować przez cały kraj, aby pokazać na co ich stać w najważniejszym turnieju teqball w Polsce.
IV Mistrzostwa Polski w Teqballu odbędą się w 5 formułach: singla kobiet, singla mężczyzn, debla kobiet, debla mężczyzn oraz miksta (debel mieszany). Uczestnikami zawodów będą najlepsi zawodnicy i zawodniczki w naszym kraju, gracze zrzeszeni w sekcjach teqball w klubach piłkarskich, szkolnych i akademickich. Turniej będzie jednocześnie sprawdzianem dla czołowych polskich zawodników przed mistrzostwami świata. W wydarzeniu wezmą udział znani goście, byli piłkarze i rozpoznawalne osoby ze świata sportu.
Iga Świątek coraz bliżej ogromnego sukcesu! Stanie przed szansą powtórzenia wyczynu Radwańskiej
„Bardzo cieszy nas, że w teqball gra coraz więcej osób, a stołów do gry w naszym kraju nieustannie przybywa. Tegoroczne mistrzostwa Polski, to już czwarta impreza tej rangi, którą organizujemy. Z małej hali w Podkowie Leśnej przenieśliśmy się na jeden z największych zamkniętych obiektów sportowych w Polsce, to najlepiej pokazuje rozwój samej dyscypliny” – powiedział Listkiewicz
Ważnymi punktami imprezy będą przekazania stołów do teqballu dla Miasta Gliwice, Miasta Kraków i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. W ceremonii wezmą udział najważniejsi przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Teqball (FITEQ), którzy wręczą stoły. Atrakcją dla kibiców z pewnością będzie mecz w futsalu pomiędzy Reprezentacją Śląska, a Reprezentacją Budapesztu. Spotkanie zostanie rozegrane równolegle na Małej Arenie, podczas gdy zawody w pomarańczowym sporcie odbędą się na głównej hali. Organizatorzy zaplanowali także pokaz gry w teqball dla kibiców z udziałem polskich i węgierskich animatorów.
Kupili piłkarza za tonę ziemniaków! A potem przekazali je na szczytny cel
Tak Karol Świderski dorastał do kadry. Ten szkrab pogrążył Albanię [ZDJĘCIA]
Niedzielne mecze finałowe będzie można śledzić na oficjalnych kanałach teqballu w mediach społecznościowych.
Nie sposób pominąć faktu, że Polska to jeden z najdłużej działających i najbardziej utytułowanych krajów w całej hierarchii światowego teqballu. Potwierdzeniem tej tezy są medale i trofea, wywalczone przez naszych zawodników na różnych imprezach międzynarodowych. Do najcenniejszych należą srebrny (Budapeszt - 2019) i brązowy (Reims - 2018) medal mistrzostw świata w grze pojedynczej, złoto w elitarnym turnieju Teqball Masters (2019) w Arabii Saudyjskiej, srebro w szlagierze internacjonalnym „Warsaw Cup” (2018) i złoto w międzynarodowym turnieju w Brazylii (2020). Co więcej, Polska to oficjalnie najwyżej sklasyfikowany kraj w światowym rankingu FITEQ dla najlepiej rozwijających się i prosperujących krajowych związków teqballu na świecie. Wpływ na to ma wiele czynników, a jednym z kluczowych jest liczba i jakość organizowanych turniejów.
Ważna informacja przed meczem Legii z Napoli. Zmiana w składzie, będziecie zaskoczeni