Justyna Kowalczyk

i

Autor: Instagram/justyna.kowalczyk.tekieli Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk skomentowała wyniki plebiscytu Sportowca Roku. Przedstawiła zaskakujący pomysł

2022-01-10 10:40

Justyna Kowalczyk-Tekieli to rekordzistka, jeśli chodzi o zwycięstwa w plebiscycie Sportowca Roku – biegaczka narciarska wygrywała go aż pięciokrotnie! Teraz „Królowa Nart” nie jest już aktywna sportowo, więc może ze spokojem przyglądać się wynikom kolejnych głosowań. Wyniki za rok 2021 i dyskusja jaką wywołały, skłoniły Justynę Kowalczyk-Tekieli do zabrania głosu w tej sprawie i przedstawienia… niezwykle intrygującego pomysłu!

Justyna Kowalczyk-Tekieli przez lata toczyła walkę na najwyższym poziomie z innymi biegaczkami narciarskimi. Jej sukcesy były tak doceniane właśnie dlatego, że takie rywalki jak Marit Bjoergen czy Therese Johaug prezentowały niezwykle wysoki poziom. Mimo ogromnej konkurencji Polka wygrała praktycznie wszystko, co było do wygrania w biegach narciarskich – sięgała po złote medale igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, wielokrotnie triumfowała w Pucharze Świata czy wygrywała prestiżowy turniej Tour de Ski. Te sukcesy pozwoliły jej także zdominować plebiscyt Sportowca Roku przez pięć lat! od 2009 do 2013 roku to właśnie Justyna Kowalczyk-Tekieli zajmowała pierwsze miejsce w głosowaniu, ustanawiając tym samym rekord – nikt przed nią, ani nikt po niej (jak dotąd) nie uzbierał aż pięciu zwycięstw w plebiscycie. W tym roku wyniki gali wywołały niemałą dyskusję – sportowcem roku 2021 został Robert Lewandowski, co nie spodobało się m.in. Pawłowi Fajdkowi, który w ostrych słowach skomentował wyniki głosowania. Do dyskusji postanowiła włączyć się także Justyna Kowalczyk-Tekieli.

Lewandowski założył na rękę mieszkanie w centrum Warszawy. Przepych kłuje w oczy

Zobacz zdjęcia z Gali Mistrzów Sportu. Kliknij w galerię poniżej

Justyna Kowalczyk-Tekieli ma pomysł na wyłonienie „najlepszego” sportowca roku

Mimo zakończenia kariery sportowej „Królowa Nart” wciąż jest blisko biegów narciarskich i chętnie angażuje się w dyskusje na różne tematy, w tym właśnie sportowe. Teraz postanowiła skomentować wyniki plebiscytu na Sportowca Roku 2021. Była biegaczka narciarska cieszy się, że wcześniej, gdy sama była aktywnym sportowcem, nie miała czasu na interesowanie się podobnymi kłótniami. Starała się także załagodzić sytuację, doceniając wszystkich nominowanych.

Piękny gest Roberta Lewandowskiego. Wielka fortuna za złoto Dawida Tomali

 - Czytam sobie od wczoraj kłótnie o wyborze sportowca roku. Dobrze, że kiedyś nie miałam na to czasu. Głosują ludzie i to są ich subiektywne głosy. Kogoś polubili bardziej, kogoś mniej. Ktoś im zaimponował bardziej, ktoś mniej. Łaska kibica na pstrym koniu jeździ. Nominowani to mistrzowie w swoich dziedzinach. I nie ma się co obrażać na kibiców, każdy z nas – sportowców – też ma swoje sympatie i antypatie. To tylko i aż plebiscyt gratulacje dla WSZYSTKICH NOMINOWANYCH – napisała Justyna Kowalczyk-Tekieli.

Jeden z internautów skomentował to w ten sposób, że plebiscyt powinien zmienić nazwę z „najlepszy” na „najpopularniejszy” sportowiec roku. W odpowiedzi Justyna Kowalczyk-Tekieli podzieliła się z fanami swoim pomysłem na rozwiązanie problemu. – Nazywa się jak się nazywa - dziesiątki lat tradycji. Może jakiś test sprawności ogólnej zróbmy wszystkim przed dokonaniem wyboru i będziemy mieli "najlepszego" – napisała z uśmiechem „Królowa Nart”.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zasłużył na miano Sportowca Roku 2021?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze