Robert Lewandowski

i

Autor: Polsat / ZRZUT EKRANU Robert Lewandowski

Piękny gest Roberta Lewandowskiego. Wielka fortuna za złoto Dawida Tomali

2022-01-09 22:29

Robert Lewandowski był gwiazdą pierwszej wielkości sobotniej Gali Mistrzów Sportu, niespodziewanie wyrósł mu jednak konkurent w postaci Dawida Tomali. Mistrz olimpijski w chodzie ogłosił, że odda swoje złoto na cele charytatywne. W szczytnym celu postanowił pomóc „Lewy”, który zamierza włączyć się do licytacji.

To była skuteczna zbiórka pieniędzy na leczenie 12-letniego Kacpra Woźniaka z Żor, chłopca cierpiącego na porażenie mózgowe. Wszystko za sprawą Dawida Tomali, który spieniężył złoty medal w chodzie na 50 km. Cenna pamiątka z igrzysk w Tokio trafiła do zwycięzcy licytacji. Stawkę skutecznie podbił Robert Lewandowski, który zadeklarował udział w licytacji. Wybrany w sobotę najlepszym sportowcem Polski „Lewy” okazał się fanem Tomali. Na swojej liście umieścił go na pierwszym miejscu w głosowaniu „PS”.

Polak mistrzem Europy! Wielki sukces Piotra Michalskiego, świetne wyniki panczenistów przed igrzyskami

Wyjątkowy spacer po restauracji Roberta Lewandowskiego

- Dzieciom zawsze chętnie pomagam. Na szczytne cele jestem chętny. Zdaję sobie sprawę, że nie o wszystkim trzeba mówić, ale o tej akcji mówmy jak najczęściej, jak najgłośniej – powiedział napastnik Bayernu Monachium.

Zamiarem Dawida Tomali było zebranie 150 tys. złotych na operację chirurgiczną. – Wyciągać portfele i jedziemy na bogato – krzyknął z uśmiechem podczas Gali Mistrzów Sportu, odbierając statuetkę Superczempiona za 4. miejsce w plebiscycie.

Polscy skoczkowie sensacyjnie wygrali z Niemcami! Rozbudzili nadzieje na podium, udany występ drużyny bez Stocha

Wiele wskazuje na to, że licytację w hotelu Marriot w Warszawie wygrał… Lewandowski. Za złoty medal olimpijski miał zapłacić 280 tysięcy złotych. Kapitan reprezentacji co prawda nie licytował osobiście, ale tylko, gdy odbierze medal – ma z powrotem zwróci go Tomali.

Tomala dzień po gali zainaugurował fundację o wdzięcznej nazwie ToMali Zwycięzcy na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz sierot. – Otwieram fundację ToMali Zwycięzcy, w której będę wspierać dzieciaki, które mają troszkę trudniej niż niejeden z nas, dzieciaki z domów dziecka i dzieciaki chore, by stanęły na nogi – obwieścił.

Marek Papszun określił swoją przyszłość! Dariusz Mioduski musi zmienić plany?

Najnowsze