Piękny gest Roberta Lewandowskiego. Wielka fortuna za złoto Dawida Tomali

2022-01-09 22:29
Robert Lewandowski
Autor: Polsat / ZRZUT EKRANU Robert Lewandowski

Robert Lewandowski był gwiazdą pierwszej wielkości sobotniej Gali Mistrzów Sportu, niespodziewanie wyrósł mu jednak konkurent w postaci Dawida Tomali. Mistrz olimpijski w chodzie ogłosił, że odda swoje złoto na cele charytatywne. W szczytnym celu postanowił pomóc „Lewy”, który zamierza włączyć się do licytacji.

To była skuteczna zbiórka pieniędzy na leczenie 12-letniego Kacpra Woźniaka z Żor, chłopca cierpiącego na porażenie mózgowe. Wszystko za sprawą Dawida Tomali, który spieniężył złoty medal w chodzie na 50 km. Cenna pamiątka z igrzysk w Tokio trafiła do zwycięzcy licytacji. Stawkę skutecznie podbił Robert Lewandowski, który zadeklarował udział w licytacji. Wybrany w sobotę najlepszym sportowcem Polski „Lewy” okazał się fanem Tomali. Na swojej liście umieścił go na pierwszym miejscu w głosowaniu „PS”.

Polak mistrzem Europy! Wielki sukces Piotra Michalskiego, świetne wyniki panczenistów przed igrzyskami

Wyjątkowy spacer po restauracji Roberta Lewandowskiego

- Dzieciom zawsze chętnie pomagam. Na szczytne cele jestem chętny. Zdaję sobie sprawę, że nie o wszystkim trzeba mówić, ale o tej akcji mówmy jak najczęściej, jak najgłośniej – powiedział napastnik Bayernu Monachium.

Zamiarem Dawida Tomali było zebranie 150 tys. złotych na operację chirurgiczną. – Wyciągać portfele i jedziemy na bogato – krzyknął z uśmiechem podczas Gali Mistrzów Sportu, odbierając statuetkę Superczempiona za 4. miejsce w plebiscycie.

Polscy skoczkowie sensacyjnie wygrali z Niemcami! Rozbudzili nadzieje na podium, udany występ drużyny bez Stocha

Wiele wskazuje na to, że licytację w hotelu Marriot w Warszawie wygrał… Lewandowski. Za złoty medal olimpijski miał zapłacić 280 tysięcy złotych. Kapitan reprezentacji co prawda nie licytował osobiście, ale tylko, gdy odbierze medal – ma z powrotem zwróci go Tomali.

Tomala dzień po gali zainaugurował fundację o wdzięcznej nazwie ToMali Zwycięzcy na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz sierot. – Otwieram fundację ToMali Zwycięzcy, w której będę wspierać dzieciaki, które mają troszkę trudniej niż niejeden z nas, dzieciaki z domów dziecka i dzieciaki chore, by stanęły na nogi – obwieścił.

Marek Papszun określił swoją przyszłość! Dariusz Mioduski musi zmienić plany?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze