Marek Papszun określił swoją przyszłość! Dariusz Mioduski musi zmienić plany?

2022-01-09 19:53
Marek Papszun
Autor: Cyfra Sport Marek Papszun

Od tygodni mówiło się o tym, że Marek Papszun to główny kandydat na kolejnego trenera Legii Warszawa. Nie ukrywał tego sam właściciel mistrzów Polski, Dariusz Mioduski. W jednym z wywiadów wprost przyznał, że chciałby zatrudnić obecnego szkoleniowca Rakowa Częstochowa. Za kulisami trwały negocjacje, jednak 47-letni trener jasno stwierdził, że do końca 2021 r. podejmie decyzję. Ostatecznie określił swoją przyszłość na początku stycznia.

Przez pewien czas przenosiny Papszuna do Legii wydawały się niemal nieuniknione. Miało to nastąpić po zakończeniu obecnego sezonu, kiedy wygasał kontrakt trenera z Rakowem Częstochowa. Wiele w tej skomplikowanej sytuacji zmieniła dymisja Marka Gołębiewskiego, którego było trzeba zastąpić jeszcze przed końcem rundy jesiennej. Władze stołecznego klubu dogadały się wówczas z Aleksandarem Vukoviciem, który wrócił do pracy przy ul. Łazienkowskiej. W ten sposób legł w gruzach plan o przekonaniu Rakowa do transferu trenera podczas przerwy zimowej. Serb poprowadzi Legię do końca sezonu, a Papszun mógłby wrócić do Warszawy dopiero po zakończeniu kontraktu. Wiadomo już, jaka będzie przyszłość rozchwytywanego szkoleniowca.

Przedziwna sytuacja w Ekstraklasie. Michał Probierz zrezygnował z pracy w... środku nocy

W galerii poniżej dowiesz się wszystkiego o Marku Papszunie:

Marek Papszun podjął decyzję

Ostatnie ruchy w Legii spowodowały, że o zatrudnieniu Papszuna mówiło się zdecydowanie mniej. W kuluarach twierdzi się, że zwolennikiem trenera wicemistrzów Polski był Radosław Kucharski, którego na stanowisku dyrektora sportowego zastąpił Jacek Zieliński. Nowy włodarz otrzymał od Dariusza Mioduskiego znacznie więcej swobody i publicznie przyznawał, że musi przemyśleć kandydaturę nowego szkoleniowca. Wiadomo było, że wiele i tak zależy od samego Papszuna, który miał na stole wiele ofert, w tym tę, by pozostać na kolejne lata w Częstochowie. Spekulowano, że PZPN chętnie zatrudniłby go w roli selekcjonera, ale wydaje się, że piłka klubowa jest w tym momencie jego priorytetem.

To w tym kierunku ma podążać Jagiellonia. Trener Piotr Nowak wskazał cele i czego nie znosi u piłkarzy

W niedzielę 9 stycznia oficjalnie poinformowano o przedłużeniu kontraktu z Papszunem. 47-latek podpisał umowę zobowiązującą go do końca sezonu 2022/23. Nie może dziwić, że właściciele częstochowskiego klubu walczyli do końca o obecnego trenera, gdyż jest on najbardziej utytułowanym szkoleniowcem w historii Rakowa. Poprowadził zespół od II ligi do wicemistrzostwa kraju i Pucharu Polski, a w eliminacjach Ligi Konferencji odpadł dopiero w ostatniej rundzie, po dwumeczu z belgijskim Gent.

Sonda
Kto w tym sezonie zdobędzie mistrzostwo Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze