Autor: AP PHOTO/ERIK VERDUZCO Lionel Messi

Messi nie wystarczy...

Koniec przygody Leo Messiego. Fatalna seria Interu Miami, Bechkam musi być w szoku

2024-04-11 14:45

Leo Messi wrócił do gry w barwach Interu Miami po kontuzji, ale nie pomógł drużynie w półfinale Pucharu Mistrzów CONCACAF. Ekipa z Florydy przegrała z meksykańskim CF Monterrey.

Argentyńczyk doznał kontuzji 14 marca w meczu z Nashville i od tego momentu miał sporo problemów mięśniowych. One sprawiły, że wypadł z gry na ponad trzy tygodnie. Najlepszy piłkarz świata wrócił do gry już w ostatnim meczu MLS. Pojawił się na boisku w drugiej połowie i strzelił gola w zremisowanym 2:2 meczu z Colorado Rapids.

Od pierwszej minuty znalazł się w składzie na pucharowy mecz z Monterrey znalazł się jednak wraz z innymi w podstawowej jedenastce. W drużynie Davida Beckhama (który jest u sterów właścicielskich, szkoleniowcem jest Gerardo Martino) nie zabrakło w składzie innych gwiazd: Luisa Suareza, Sergio Busquetsa i Jordiego Alby. Piłkarze Interu Miami przegrali u siebie 1:2 w pierwszym meczu, a w drugim nie odrobili strat. Ponieśli zaś kolejną porażke. W pewnym momencie Meksykanie prowadziło już 3:0, rozmiary porażki zmniejszył Diego Gomez, któremu przy trafieniu asystował Messi.

Inter Miami odpadł więc w ćwierćfinale Pucharu Mistrzów CONCACAF, a pogromcy ekipy Martino zmierzą się w półfinale z inną drużyną MLS Columbus Crew. W tych rozgrywkach Messi zdążył strzelił sześć goli, dokładając do nich trzy asyst (w siedmiu meczach). Ekipa Interu nie wygrała już pięciu spotkań z rzędu...