Koronawirus na zapleczu Ekstraklasy. Co z meczami pierwszej ligi?

2020-10-21 16:53 PFK
Wisła Płock - Korona Kielce
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Wisła Płock - Korona Kielce

W całym naszym kraju zmagamy się z pandemią koronawirusa. Podstępna choroba nie zamierza ustąpić i co najgorsze rozpowszechnia się coraz bardziej. Cały czas odnotowujemy nowe przypadki wirusa. Teraz takie wykryto w dwóch klubach zaplecza Ekstraklasy. Co z meczami w pierwszej lidze?

Korona Kielce to kolejny klub, który poinformował o zakażeniach koronawirusem wśród piłkarzy jak i również u członków kadry trenerskiej. - Przeprowadzone w poniedziałek badania wymazowe na obecność SARS-CoV-2 dały dodatnie wyniki u części zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego Korony Kielce - czytamy w opublikowanym komunikacie Korony na oficjalnej stronie. - Testami objęci byli piłkarze z kadry pierwszego zespołu oraz członkowie sztabu szkoleniowego. Klub w konsultacji z Sanepidem wdrożył wszystkie niezbędne procedury wymagane przepisami sanitarno-epidemiologicznymi. Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy zostali skierowani na kwarantannę. Klub złożył wniosek do Polskiego Związku Piłki Nożnej o przełożenie zaplanowanego na sobotę (godz. 12.40) meczu w Kielcach ze Stomilem Olsztyn - napisano w oświadczeniu.

O dwóch takich co robią furorę w Polsce. Ten duet trzęsie Ekstraklasą [WIDEO]

Ten sam problem ma także Widzew Łódź, który również przebadał zawodników. U dwóch graczy stwierdzono w organizmach obecność COVID-19. W tym momencie przełożono już pięć meczów 10. kolejki pierwszej ligi, które zaplanowane były na najbliższy weekend. Odwołane spotkania to: Widzew Łódź - GKS Bełchatów, Resovia - Sandecja Nowy Sącz, Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec, Radomiak Radom - ŁKS Łódź, Chrobry Głogów - Odra Opole.

Miał pocisk w nodze. Jak "dmuchnął", to drżała bramka. Tak dojrzewał młody talent kadry