Lechia Gdańsk, Sebastian Mila

Autor: CYFRASPORT Lechia Gdańsk, Sebastian Mila

Lechia Gdańsk przegrywa 0:1 z Schalke Gelsenkirchen na PGE Arena

2015-07-23 0:44

Lechia Gdańsk przegrała w towarzyskim spotkaniu 0:1 z Schalke Gelsenkirchen. Mimo, że mecz rozgrywany na PGE Arena miał wyłącznie charakter towarzyski, to obydwa zespoły nie rozczarowały poziomem zebranych kibiców. Jednak po końcowym gwizdku, to przedstawiciel Bundesligi miał więcej powodów do radości.

Lechia Gdańsk przegrała z Schalke Gelsenkirchen

Lechia Gdańsk podejmowała na własnym stadionie Schalke Gelsenkirchen, które przygotowuje się do startu Bundesligi. Natomiast polska Ekstraklasa już ruszyła i na inaugurację gdańszczanie przegrali przed własną publicznością po przeciętnym widowisku 0:1 z Cracovią.

Zobacz: Lechia Gdańsk zremisowała z VfL Wolfsburg po dobrym widowisku

W pojedynku z niemieckim klubem zaprezentowali się dużo lepiej i pierwsze minuty należały właśnie do nich. W 9. minucie przed szansę na zdobycie bramki miał Adam Dźwigała, lecz minimalnie się pomylił. Kilka minut później młody zawodnik Lechii wyłożył futbolówkę Piotrowi Wiśniewskiemu, który nie trafił w bramkę. Następnie do głosu doszli goście, a Łukasza Budziłka próbowali zaskoczyć Julian Draxler i Max Meyer, lecz golkiper gdańskiego klubu był na posterunku. W 36. minucie Lechia powinna wyjść na prowadzenie za sprawą Bruno Nazario, który dostał dobre podanie od Grzegorza Wojtkowiaka, ale brazylijczyk oddał niecelny strzał.

Czytaj: Lechia - Cracovia. Falstart Lechii, Polczak bohaterem Cracovii

Goście wyszli na prowadzenie w 44. minucie spotkanie, kiedy to Leroy Sane pokonał Łukasza Budziłka. W przerwie meczu trenerzy obydwu drużyn dokonali wielu zmian w składzie, ale wynik nie uległ już zmianie i Lechia uległa przedstawicielowi Bundesligi 0:1. Już w następną środę na własnym obiekcie drużyna Jerzego Brzęczka zmierzy się z finalistą Ligi Mistrzów Juventusem Turyn.

Lechia Gdańsk - Schalke Gelsenkirchen 0:1 (0:1)

Bramki: 44' Leroy Sane

Lechia Gdańsk: 1. Łukasz Budziłek (46, 24. Mateusz Bąk) - 23. Grzegorz Wojtkowiak (46, 41. Paweł Stolarski), 2. Rafał Janicki (46, 5. Rudinilson), 22. Mario Maloča (46, 25. Adam Chrzanowski), 33. Nikola Leković (46, 29. Neven Marković) - 11. Maciej Makuszewski (46, 9. Michał Mak), 16. Ariel Borysiuk (46, 8. Daniel Łukasik), 15. Adam Dźwigała (46, 21. Stojan Vranjes), 14. Piotr Wiśniewski (46, 17. Lukáš Haraslín), 10. Bruno Nazário (46, 19. Bartłomiej Pawłowski) - 18. Adam Buksa (46, 30. Grzegorz Kuświk).

FC Schalke 04: 1. Ralf Faehrmann - 3. Junior Caicara, 2. Marvin Friedrich (70, 24. Kaan Ayhan), 31. Matija Nastasić (46, 33. Roman Neustaedter), 15. Dennis Aogo - 7. Max Meyer, 5. Johannes Geis, 12. Marco Hoeger (46, 8. Leon Goretzka), 19. Leroy Sane, 10. Julian Draxler (46, 6. Sead Kolasinac) - 36. Felix Platte (46, 25. Klaas-Jan Huntelaar).