Mali piłkarze, wielkie emocje – rusza TAURON Energetyczny Junior Cup 2

2019-10-08 17:46 Informacja prasowa
TAURON Energetyczny Junior Cup 2
Autor: Materiały prasowe

Tysiąc młodych piłkarzy, trzy spotkania eliminacyjne, jeden wielki finał – to może oznaczać tylko jedno - drugą edycję turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup. W tej odsłonie 100 drużyn rozegra mecze eliminacyjne w Krakowie, Wrocławiu i Siemianowicach Śląskich. Wielki Finał zawodów, podobnie jak w pierwszej edycji, odbędzie się na TAURON Arenie Kraków. Patronami Turnieju są Ministerstwo Energii, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Stowarzyszenie SIEMACHA.

Druga edycja turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup to dla ubiegłorocznych uczestników okazja do rewanżu, a dla drużyn biorących w nim udział po raz pierwszy – możliwość sprawdzenia swoich sił. Pierwszą część eliminacji młodzi zawodnicy rozegrają 8 października w Com-Com Zone w Nowej Hucie, gdzie o wejście do Wielkiego Finału będzie rywalizować 40 drużyn. W drugiej i trzeciej części weźmie udział po 30 drużyn, a spotkania rozegrają się 9 października w Hali Orbita we Wrocławiu i 10 października w Kompleksie Sportowym Michał w Siemianowicach Śląskich.

- Druga edycja turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup to kolejna okazja, aby w młodych osobach rozwijać takie obywatelskie cnoty, jak wytrwałość, rywalizacja oparta o szacunek do drugiego człowieka, umiejętność pracy w grupie i poświęcenie. Liczę na to, że ten tysiąc młodych zawodników oprócz dobrej zabawy, zwycięstw i sukcesów skorzysta z tej praktycznej lekcji budowania wspólnoty narodowej. – podsumował Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

W całym turnieju będzie ze sobą rywalizowało 100 drużyn - łącznie ponad 1000 młodych piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat. Do Wielkiego Finału, organizowanego 14 listopada z okazji Święta Niepodległości, zakwalifikuje się po osiem najlepszych drużyn wyłonionych z każdej części eliminacji wojewódzkich, a zwycięska drużyna poleci na obóz szkoleniowy na Maltę.

TAURON Energetyczny Junior Cup to jedna z inicjatyw organizowanych w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców” stworzonego na potrzeby wsparcia sportu młodzieżowego w wielu dyscyplinach m.in. piłki ręcznej i siatkówki.