Michał Listkiewicz o aktorskim talencie kadrowicza. Ocenia kadencję prezesa PZPN

2021-06-09 12:45
Michał Listkiewicz
Autor: SE Michał Listkiewicz

Miałem zaszczyt być na 99. urodzinach profesora gdańskiej AWF Lesława Lechowicza, autora fundamentalnych podręczników o teorii wychowania fizycznego. Co za bystry umysł, pamięć, swada. No i ten kresowy język inteligenta z zaśpiewem, dźwięcznym "h" i bocznym "ł". Z życzeniami zadzwonił o kilka lat młodszy Jerzy Talaga, autor najważniejszych książek o treningu piłkarskim. Konwersacja z kulturą słowa niespotykaną dziś nawet wśród zawodowych aktorów. Kilku z nich wystąpiło w pierwszym od lat polskim filmie o sporcie. Cóż, "Druga połowa" nie dorównuje "Piłkarskiemu pokerowi", "Jutro Meksyk", "Najlepszemu" czy "Bokserowi", ale da się obejrzeć. Czy naturszczycy Grzegorz Krychowiak i Roman Kołtoń zrobią kariery jak Jan Himilsbach? Zapał mają.

Sąsiad - antypisior wyłączył mi telewizor w trakcie oglądania programu o Kazimierzu Górskim tylko dlatego, że emitowany był w TVP. To już tak z nami źle, że wzajemnie się cenzurujemy i w imię polityki depczemy pamięć wielkiego trenera? Po co jedziemy na EURO? Pompowanie balonika zdecydowanie dyskretniejsze niż za Engela, Janasa, Beenhakkera i Smudy. Celem sportowej rywalizacji jest zwycięstwo. Nie wierzę, że Paulo Sousa jest wyznawcą idei barona Pierre de Coubertina, w myśl której liczy się udział a nie wynik. Nie oczekuję powtórki z Górskiego, Gmocha i Piechniczka, ale nawiązanie do sukcesu ekipy Nawałki będzie całkiem przyjemne.

Nawet Robert Lewandowski może tylko patrzeć na wyczyn Cristiano Ronaldo podczas Euro 2021. Jak on to robi?!

Ujawnili się kandydaci do schedy po Zbigniewie Bońku. Marek Kożmiński vs. Cezary Kulesza, postacie nietuzinkowe. A namyśla się jeszcze wielokrotny reprezentant Polski Paweł Wojtala. I jak tu wierzyć słowom ustępującego Prezesa PZPN, że z tego fotela tak naprawdę na niewiele spraw ma się wpływ? A kadencję Bońka trudno ocenić inaczej niż wielce pozytywnie bez względu na to, co się wydarzy na EURO.

Na Euro 2021 zagrają z Polską. Równie dobrze mogliby mierzyć się z EMERYTAMI!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze