Michał Listkiewicz: Nad Wisłą przydałby się drugi Budapeszt! [FELIETON]

Michał Listkiewicz
Autor: SE Michał Listkiewicz

Całkiem niedawno mutacje klasycznych dyscyplin sportu traktowano z przymrużeniem oka. Futsal nazywano piłką nożną pięcioosobową, koszykówkę trzy na trzy mini basketem, podobnie rugby i łyżwiarstwo szybkie (short track). Dziś są to pełnoprawne dyscypliny sportu z dużymi sukcesami(futsal) i aspiracjami olimpijskimi(kosz). Małe jest piękne, zatem zwany piłką na stole teqball też jest skazany na sukces. Klub teqballowy z Podkowy Leśnej założył sekcję futsalu i jest blisko awansu do pierwszej ligi a słynna Legia ma nie tylko najlepszy w kraju zespół piłkarski, ale od teraz także ekstraklasowy futsalowy.

Sukces reprezentacji Polski z pewnością pomoże w dalszej promocji kopania piłki w hali na małym boisku. O sile polskiego sportu decydują nie tylko wielcy. Bez małych klubów nie byłoby medali. Mimo wielkich zasług borykają się z ogromnymi kłopotami. 100-letni warszawski Sarmata rozpaczliwie szuka drobnych na skromny jubileusz i kontynuowanie pracy z młodzieżą na Woli. Pozbawiony hali i stadionu. olany przez puszącego się w telewizjach  znanego polityka , ignorowany przy rozdziale grantów. Nie pierwszy raz włodarze stolicy pokazują figę animatorom sportu, rdzewiejące kłódki na bramach kultowego stadionu Skry to ponury symbol.

Bomba w piłkarskim świecie eksplodowała! Superliga stała się faktem, jest potwierdzenie

Rocznie tonie w Polsce kilka tysięcy młodych ludzi. Wśród przyczyn nieumiejętność pływania na równi z brawurą i alkoholem. Węgrzy wprowadzają obowiązkową  naukę pływania dla wszystkich dzieci a codzienne lekcje wf to u nich codzienność. Po odzyskaniu niepodległości uczynili sport jednym z filarów utrzymania narodowej tożsamości. Budowali pływalnie i stadiony, założyli wyższe uczelnie kultury fizycznej i szpital sportowy. My spóźniliśmy się o ponad dekadę i tak jest do dzisiaj. Uregulowania prawno- podatkowe na Węgrzech są dużo korzystniejsze  dla sportu niż u nas. W tej akurat dziedzinie drugi Budapeszt nad Wisłą bardzo by się przydał.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze