Igrzyska olimpijskie w Polsce?

i

Autor: AP PHOTO Igrzyska olimpijskie w Polsce?

Skandaliczna decyzja MKOl

Międzynarodowy Komitet Olimpijski chce dopuścić Rosjan i Białorusinów do sportu! Jest odpowiedź PKOl, jasne stanowisko

2023-03-29 7:11

Międzynarodowy Komitet Olimpijski chce zarekomendować udział sportowców z Rosji i Białorusi na rok po tym, jak przez rosyjską agresję, zostali wykluczeni z organizacji. Polski Komitet Olimpijski w mocnycm oświadczeniu odniósł się do hańbiącej propozycji MKOl i wydał w tej sprawie mocne oświadczenie.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wydał hańbiącą decyzję w sprawie sportowców z Rosji i Białorusi. 28 marca 2023 roku na posiedzeniu zarządu MKOl zapadła rekomendacja mówiąca o tym, że zarówno Rosjanie, jak i Białorusini mogą wrócić do wielkiego sportu po spełnieniu odpowiednich warunków i pod neutralnymi barwami. Odpowiedź Polskiego Komitetu Olimpijskiego nie pozostawia wątpliwości. Wydano wyjątkowo mocne oświadczenie.

MKOl chce powrotu Rosjan i Białorusinów. Jest odpowiedź Polski

Polski Komitet Olimpijski wydał specjalne oświadczenie, w którym jasno stwierdził, co sądzi o decyzji i wydał stanowczy sprzeciw względem decyzji MKOl.

- Polski Komitet Olimpijski z ubolewaniem przyjął decyzję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, która umożliwia Rosjanom i Białorusinom indywidualny start w imprezach międzynarodowych pod neutralną flagą. Jednocześnie PKOl podtrzymuje swoje stanowisko w kwestii ewentualnego udziału rosyjskich i białoruskich sportowców w Igrzyskach XXXIII Olimpiady Paryż 2024 – do czasu zaprzestania ataku na Ukrainę i zakończenia wojny zawodnicy z tych krajów nie powinni brać udziału w igrzyskach- czytamy w oświadczeniu.

- Ze zdziwieniem i oburzeniem przyjęliśmy oświadczenie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego z 25 stycznia, w którym znalazły się zapisy otwierające furtkę dla sportowców Rosji i Białorusi do powrotu na międzynarodowe areny sportowe. Biorąc pod uwagę fakt, że od roku sytuacja na froncie wojennym w Ukrainie nie uległa żadnej zmianie, a rosyjskie bomby w dalszym ciągu spadają na ukraińskie miasta, w tym obiekty sportowe, uważamy propozycję MKOl za bulwersującą - pisze PKOl w oświadczeniu

Sonda
Czy Rosja powinna zostać wykluczona ze świata sportu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze