Mundial RPA 2010: mecz Holandia - Japonia, wynik 1:0, wymęczone zwycięstwo "Pomarańczowych", RELACJA NA ŻYWO

2010-06-19 19:44

Mecz Holandii z Japonią było spotkaniem najlepszych drużyn w grupie E. Oba zespoły wygrały swoje pierwsze mecze i kolejne trzy punkty mogą zapewnić im upragniony awans do kolejnej fazy rozgrywek. Mecz jednak zawiódł, obie drużyny grały bardzo zachowawczo i nie było mowy o wielkim widowisku.

Gra Holandii póki co zawodzi, ale "Pomarańczowi" mają na koncie 6 punktów i są bardzo bliscy awansu do kolejnej fazy mistrzostw. Japonia walczyła dzielnie, ale nadal ma szanse na awans, a w ostatnim meczu zmierzy się z Danią. Dziś na mundialu w RPA jeszcze spotkania Ghany z Australią (16:00) i Kamerunu z Danią (20:30). Zaprszamy na relacje na żywo do se.pl.

92 min. - sędzia kończy mecz. Holandia mimo męczarni zdobywa komplet punktów.

90 min. - szansa dla Japonii. Okazaki strzela jednak tuż nad poprzeczką. Zwycięstwo mogło się wymnkąć Holandii w samej końcówce!

89 min. - znów wyśmienita szansa Afellaya. Ponownie świetnie jednak broni Kawashima, a piłkę jeszcze wybijają obrońcy.

88 min. - ostatnia zmiana w zespole Holandii. Schodzi van Persie, wchodzi Huntelaar.

86 min. - Afellay mógł mieć prawdziwe wejście smoka! Po podaniu Elii, Afellay przeprowadził rajd lewą stroną boiska, był już prawie sam na sam z bramkarzem, ale Kawashima świetnie obronił jego strzał.

84 min. - zmiana w Holandii. Z boiska schodzi strelec bramki - Wesley Sneijder, pojawa się na nim Ibrahim Afellay.

80 min. - Nakamura dryblował pod polem karnym Holandii, ale podawał niecelnie.

77 min. - Japonia stawia wszystko na jedną kartę. Na boisku pojawiają się dwaj napastnicy: Okazaki za Hasebe i Tamada za Okubo. Można zatem spodziewać się ofensywnej gry ze strony "Błękitnych Samurajów".

72 min. - zmiana w zespole Holandii. Schodzi van der Vaart, wchodzi Elia, który świetnie zaprezentował się już w meczu z Danią.

70 min. - z rzutu wolnego Nakamura, jednak nieskutecznie. Japończycy w ostatnich minutach prowadzą grę, a Holandia póki co nie przeszkadza za bardzo rywalom.

68 min. - Japończycy atakują coraz większą liczbą graczy i wyraźnie myślą o tym, żeby strzelić bramkę wyrównującą.

66 min. - va Persie wiele razy faulował w pierwszej połowie, tym razem Holender sam padł ofiarą faulu po ostrym zagraniu Okubo.

64 min. - zmiana w Japonii. Z boiskach schodzi Matsui, a melduje się na nim Shunsuke Nakamura, kiedyś kolega Artura Boruca z Celtiku, dziś piłkarz Yokohama Marinos. Wraz z Borucem Nakamura zdobył w barwach "Celtów" trzy mistrzostwa Szkocji. To jego 98 mecz w kadrze.

60 min. - strzela głową Abe, jednak pewnie broni Stekelenburg. Japonia atakuje coraz odważniej, ale trudno będzie pokonać holenderskiego bramkarza i obrońcow.

59 min. - ...wrzutka Endo zostaje jednak wybita.

58 min. - rzut rożny dla Japonii. Krótke podanie do Matsui, który uderza z ostrego kąta. Jeszcze jeden rzut rożny, a potem kolejny...

56 min. - na trybunach Durban Stadium mecz ogląda 62 tysiące widzów. Na boisku tymczasem atakuje Japonia. Strzelał Endo, jednak obok holenderskiej brakmki. Na szczęście emocji mamy więcej niż w pierwszej połowie.

53 min. - GOOOOOOL! Holandia prowadzi 1:0! Wesley Sneijder umieścił piłkę w siatce pięknym uderzeniem tuż zza pola karnego. Uderzenie wspaniałe, ale i błąd Kawashimy, który miał już piłkę na rękach, a mimo to pozwolił by wpadła do siatki. To było bardzo mocne uderzenie.

51 min. - van der Vaart z rzutu wolnego, jednak dośrodkowanie wybijają Japończycy. Rzut rożny dla Holandii, ale bardzo źle wykonany.

48 min. - nieco odwazniej atakują Holendrzy. Najpier zablkowany strzał Sneijdera, a potem uderzenie głową van Persiego broni Kawashima.

46 min. - rozpoczęła się druga połowa do której oba zespoły przystępują bez zmian.

II POŁOWA

W pierwszej odłosnie oglądaliśmy bardzo słaby mecz i zachowawczą grę z obu stron. Miejmy nadzieję, że w drugiej się to zmieni, bo jeśli nie, będzie to jedeno z najgorszych spotkań na mundialu w RPA.

46 min. - koniec pierwszej połowy. Nareszcie.

45 min. - sędzia dolicza minutę. Van der Vaar uderzał z dystansu, ale chyba tylko po to, aby nabić statystyki, bo bez trudu piłkę złapał bramkarz Japonii.

44 min. - oba zespoły grają tak, jakby były zadowolone z remisu. Holandia póki co zawodzi na całej linii, ponieważ i w meczu z Danią "Pomarańczowi" grali bardzo słabo i gdyby nie gol samobójczy, nie wiadomo czy zdobyli by komplet punktów. Poczynania kolegów z ławki ogląda Robben, którego mina mówi wiele.

42 min. - rzut wolny dla Japonii z bardzo dalkiej odległości. Strzał Hondy ledwie doleciał do linii końcowej boiska, ale oczywiście był niecelny.

39 min. - van Bommel za mocno do van der Vaarta, który nie zdołał dojść do piłki w polu karnym.

38 min. - odważnie Japończycy. Matsui wreszcie zmusił swoim strzałem do interwencji Stekelenburga, ale Holender nie miał z tym żadnego problemu.

37 min. - van der Wiel (Holandia) ogląda żółtą kartkę.

35 min. - tym razem rzut wolny dla Holandii, jednak miękka wrzutka Sneijdera pada łupem japońskich obrońców.

32 min. - celnych strzałów na bramkę nadal nie ma. Japończycy wykonują rzut wolny z około 20 metrów. Wrzutka w pole karne Endo, a uderzenie głową Hondy bardzo niecelne.

30 min. - van der Vaart dośrodkowywał w pole karne, ale wybijają obrońcy z Azji.

26 min. - bardzo zachowawcza gra obu drużyn, na czym traci jakość widowiska. Holendrzy grają co prawda pressingiem, ale dochodzą do pola karnego rywali i na tym ich akcje się kończą. Japonia z kolei stara się, ale widać, że brakuje piłkarzom Okady nieco umiejętności.

24 min. - brzydkie zachowanie van Persiego. Holender trafił ręką w twarz jednego z Japończyków, który atakował go od tyłu. Sędzia jednak nie zdecydował się na wyciągnięcie żółtej kartki.

20 min. - o tym co się dzieje na boisku niech świadczy statystyka. Nadal żadna z drużyn nie potrafi oddać celnego strzału na bramkę. Raz próbowali Japończycy, dwa razy Holendrzy. W zasadzie remis nie będzie tutaj również zły dla żadnej ze stron.

18 min. - na boisku nadal niewiele się dzieje. Gra toczy się w środku pola.

15 min. - póki co zobaczylismy zaledwie trzy strzały na bramkę, żadnych celnych. Holandia spokojnie stara się budować kolejne ataki, choć nikomu jeszcze się na boisku w Durbanie nie spieszy.

12 min. - pierwszy strzał Japonii. Niecelnie jednak uderza Nagatomo.

10 min. - ależ to byłaby bramka! Dirk Kuyt chciał pokonać japońskiego bramkarza "nożycami", ale niestety nie udało mu się w ten ekwilibrystyczny sposób oddać strzału. Komano wrócił już do gry.

9 min. - Sneijder z wolnego z około 18 metrów, piłka jednak szybuje ponad bramką. Od własnej bramki zacznie bramkarz Japonii - Kawashima. Poza tym poza boiskiem znajduje się Komano, który ucierpiał w starciu z upadającym po faulu van Persim.

7 min. - piłka wciąż w posiadaniu Holendrów. Van Persie faulowany niedaleko pola karnego. Rzut wolny dla Holandii, która zdominowała póki co rywali i ma 83% posiadania piłki.

5 min. - Holandia zaatakowała z prawej strony, jednak wrzutka okazała się niecelna. Rzut rożny dla "Pomarańczowych", dośrodkowuje Van der Vaart ale wybijają Japończycy.

3 min. - Honda przejmuje piłkę w środku pola, ale gracz CSKA Moskwa momentalnie ją stracił. Skończyło się jednak fualem i Japonia rozpoczyna z wolnego. Momentalnie jednak piłkarze trenera Okady tracą futbolówkę.

1 min. - mecz rozpoczęty. Przy piłce Holendrzy. Oba zespoły grały ze sobą zaledwie raz, w 2009 roku w towarzyskim meczu Holandia wygrała 3:0.

I POŁOWA

Za nami hymny obu państw i lada moment pierwszy gwizdek sędziego. Arbitrem jest dziś Hector Baldassi z Argentyny.

W składzie Holandii znów zabraknie Arjena Robbena, który najprowdopodobniej będzie gotowy dopiero na mecze fazy pucharowej. Obaj trenerzy wyszli z założenia, że nie zmienia się zwycięstkich składów, zatem oba zesoły zagrają taką samą jedenastką, jak w pierwszych meczach.

Oto składy obu drużyn:

Holandia: Stekelenburg - van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, van Bronckhorst – Kuyt, van Bommel, Sneijder, de Jong, van der Vaart – van Persie

Japonia: Kawashima – Nagatomo, Nakazawa, Tulio, Komano - Abe, Hasebe, Matsui, Endo, Okubo - Honda.